У Донецькій області триває кампанія з вакцинації від COVID-19 та імунізації від грипу. Вакцину від коронавірусної інфекції надають безплатно всім громадянам, а от препарати від грипу можуть отримати лише деякі медичні працівники. Загалом на Донеччину передали 200 доз препарату від грипу як гуманітарну допомогу.
Якою є ситуація з вакцинами в області та епідеміологічна ситуація на прикладі міста Слов’янськ розповідають Вчасні Новини.
Безплатна вакцина від грипу — для медиків, інші можуть купити
Як і минулого року, препарати від грипу надходять у громади Донецької області виключно як гуманітарна допомога. Їх використовують з початку жовтня для щеплення окремих медичних працівників. Для працівників місцевого самоврядування з групи ризику та інших медичних працівників вакцини не передбачені — їх щепитимуть за гроші територіальних громад. Для населення взагалі не планується закупівля препаратів від грипу, але їх можна купити в аптечній мережі «Добрі ліки» за ціною близько 500 грн.
За словами гендиректора Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Сергія Скрипніка, вакцини за кошти місцевих бюджетів наразі придбала лише Добропільська військова адміністрація. Ідеться про 110 доз вакцини для імунізації працівників з групи ризику у Добропільській та Новодонецькій громадах. Всі інші громади отримали пропозицію щодо закупівлі, але поки що жодна не відгукнулася. Те саме стосується й аптек — майже всі мережі отримали пропозицію привозити вакцину від грипу на Донеччину, але погодилась тільки мережа «Добрі ліки».
Вакцини від COVID-19 та загальна епідеміологічна ситуація не прикладі Слов’янська
Що стосується вакцини від COVID-19, то вона у громадах є в наявності. Зокрема у Слов’янську вакцинація проводиться тричі на тиждень (понеділок, середа, п’ятниця) з 9:00 до 12:00 в амбулаторії №1 за адресою: м. Слов’янськ, вул. Банківська, 85. Однак протягом жовтня жодна людина не звернулась щодо щеплення.
Водночас, як повідомили редакції у Слов’янській МВА, протягом минулого місяця у місті офіційно підтверджено 199 випадків захворювання на грип та 19 — на коронавірусну хворобу.
*Матеріал створено за підтримки програми «Голоси України», яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Зміст публікації не обов’язково відображає думку фонду й учасників програми та є предметом виключної відповідальності авторів.