Рада прийняла за основу законопроєкт про множинне громадянство

Рада прийняла за основу законопроєкт про множинне громадянство

У вівторок, 17 грудня, Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про введення інституту множинного громадянства в Україні.

Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко, передають Вчасні Новини.

За словами Железняка, до другого читання нардепи мають врахувати пропозиції і зауваження, зокрема Світового Конгресу Українців.азначається, що за основу законопроєкту #11469 проголосували 247 депутатів Ради.

«Також доручили окремим голосуванням (150 голосів) запитати думку Конституційного суду щодо закону», — зазначив нардеп.

Представляючи законопроєкт в Раді, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко зазначив, що метою проєкту закону є зміцнення національної єдності, зменшення негативних демографічних наслідків, спричинених збройною агресією проти України, а також удосконалення регулювання правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які захищають нашу державу.

«Громадянство України має бути доступним для кожного українця, незалежно від того, де він живе чи в яких умовах опинився. Саме цю ідею закладено в законопроєкті №11469, який підтримав парламент. Законодавча ініціатива Президента України Володимира Зеленського спрямована на усунення перепон для набуття та збереження громадянства України. Це реальний крок для тих, хто хоче повернутися додому, відновити свої права та знову відчути, що Україна – це їх дім», — додала у телеграмі голова Комітету держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Головне в законопроєкті про множинне громадянство

Зокрема законопроєкт закріплює випадки, коли особа може мати громадянство інших держав спільно з українським:

  • одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави;
  • набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновлювачів-іноземців;
  • автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;
  • автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, який підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави;
  • набуття громадянства України у спрощеному порядку для іноземців, що є громадянами держав, які входять до переліку тих, хто може отримати громадянство у спрощеному порядку;
  • набуття громадянином України громадянства держав з переліку тих, чиї громадяни набувають громадянство України у спрощеному порядку.

Крім того, у документі передбачено:

  • спрощення процедури набуття громадянства для іноземців та осіб без громадянства, які: проходять військову службу у ЗСУ, Нацгвардії, інших формуваннях України; є членами їхніх родин (подружжя або діти).
  • Збереження громадянства для українців, які вимушено покинули країну через війну а також перегляд підстав для втрати громадянства, включно з: добровільним набуттям громадянства держави-агресора чи окупанта; використанням іноземного паспорта на території України, що загрожує нацбезпеці.
  • скасування громадянства за обман: громадянство може бути втрачено, якщо особа подала неправдиві дані чи підроблені документи під час його набуття.
  • право на подання недійсного паспорта: іноземці, що служили в Україні, можуть подавати документи з простроченим терміном дії для оформлення посвідки на проживання.
  • позбавлення громадянства за злочини проти України. Законопроєкт передбачає втрату громадянства для осіб, засуджених за:  злочини проти нацбезпеки; тероризм; участь у збройній агресії проти України.

*Матеріал створено за підтримки програми «Голоси України», яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Зміст публікації не обов’язково відображає думку фонду й учасників програми та є предметом виключної відповідальності авторів.

Останні новини