Оскарження рішення експертної команди лікарів (покрокова інструкція)

Оскарження рішення експертної команди лікарів (покрокова інструкція)

З 1 січня 2025 року замість МСЕК працюють експертні команди лікарі, які проводять оцінювання повсякденного функціонування особи. Зокрема комісії ухвалюють рішення щодо встановлення чи продовження інвалідності. Люди, які не згодні з висновками, мають право на оскарження, кажуть у МОЗ.

Вчасні Новини детально розповідають, як можна оскаржити рішення експертної комісії, які документи потрібні, куди звертатися та що робити, якщо сплив термін подання скарги.

Як подати скаргу

Скаргу потрібно подати протягом 40 календарних днів з моменту надсилання витягу з рішення експертної команди, що оскаржується.

Подати документ можна в електронній чи паперовій формі. Зокрема, для подання електронної скарги необхідно звернутися до лікаря, який раніше направив скаржника на проведення оцінювання. Він її оформить в електронній формі та направить до Центру оцінювання функціонального стану особи за допомогою е-системи.

Скаржник або його уповноважений представник може також надіслати скаргу в паперовій формі поштовим відправленням до Центру оцінювання функціонального стану особи.

Скарга обов’язково має містити:

  • прізвище, ім’я, по батькові скаржника;
  • адресу проживання чи перебування;
  • контактні дані, зокрема телефон чи адресу електронної скриньки;
  • вимоги та їхнє обґрунтування;
  • дату складання скарги.

Читайте також: Встановлення інвалідності: як і де пройти оцінювання на Донеччині та що варто знати про роботу комісій

Як діяти, якщо пропустили термін оскарження?

У разі, якщо спив термін подання скарги потрібно подати клопотання про поновлення оскарження до Центру оцінювання функціонального стану особи в електронній або паперовій формі. До нього треба додати копії документів, що підтверджують наявність поважних причин. Центр оцінювання розглядатиме їх впродовж п’яти робочих днів, а про своє рішення вони повідомлятимуть поштою або через електронну систему.

Якщо строк оскарження поновлено, скаргу необхідно подати протягом 10 робочих днів після отримання відповідного повідомлення від Центру оцінювання.

Розгляд скарг може відбуватися очно, заочно або із використанням засобів телемедицини. Під час розгляду експертна команда Центру оцінювання аналізує документи, заслуховує пояснення скаржника чи його уповноваженого представника, а за потреби на підставі медичних обстежень проводить повторне оцінювання.

Читайте також: Кому і в які строки потрібно підтвердити інвалідність у 2025 році та хто може не проходити огляд

Які рішення може ухвалити Центр оцінювання функціонального стану особи?

За результатами розгляду скарги, Центр оцінювання може ухвалити:

  • підтвердження або скасування оскаржуваного рішення;
  • формування нового рішення (у такому разі експертна команда Центру оцінювання повинна сама ухвалити нове рішення за результатами оцінювання скаржника).

Кінцеве рішення підписують усі члени експертної команди.

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Освіта Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Пенсіонери Переселенці Покровськ Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії Субсидії на оренду ТОТ Тарифи Телефони гарячих ліній