Європейська комісія не планує зобов’язувати Україну відновлювати транзит російського газу через свою територію.
Енергетична солідарність в рамках ЄС передбачає допомогу країнам-членам, яких найбільше зачепило завершення транзиту російського газу через Україну. Зокрема, у питаннях дотримання енергетичного балансу та у диверсифікації енергетичних поставок. Такою була відповідь на питання угорського журналіста щодо можливості примусити Україну до поновлення транзиту російського газу в Європу.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заяву речниці Єврокомісії Анн-Кайса Ітконен під час брифінгу в Брюсселі, інформують Вчасні Новини.
«Ми не маємо жодного інтересу до збільшення обсягів російського викопного палива в ЄС. Навпаки, ми працюємо над планом як повністю позбавитися від російського викопного палива», — наголосила Ітконен.
Вона пояснила, що енергетична солідарність у межах ЄС передбачає допомогу державам-членам, яких найбільше зачепить припинення транзиту російського газу через Україну. Це стосується дотримання енергетичного балансу, захисту критичної інфраструктури та сприяння диверсифікації постачання енергоносіїв.
За її словами, Єврокомісія веде постійний діалог із країнами, які можуть постраждати від припинення транзиту газу.
«Ми завжди тісно співпрацюємо з нашими країнами-членами, щоб забезпечити безпеку енергопостачання. Ми перебуваємо у тісному контакті зі Словаччиною, з Угорщиною, з іншими країнами, яких найбільше зачепило завершення транзиту газу», – зазначила вона.
Повідомляється також, що незабаром буде представлено дорожню карту для остаточного відмовлення від російських енергоресурсів у межах плану RePowerEU.