QR-коди у громадських місцях можуть позбавити вас грошей: як захиститися (інструкція)

QR-коди у громадських місцях можуть позбавити вас грошей: як захиститися (інструкція)

Найчастіше шахраї використовують «фокус» з QR-кодами у громадських місцях. На жаль, відомі далеко не поодинокі випадки, коли люди, навіть досить обізнані у новітніх технологіях, ловляться на гачок шахраїв і втрачають великі кошти.

В Україні активізувалася шахрайська схема, пов’язана з підміною QR-кодів у загальнодоступних місцях. Зловмисники використовують фішингові сайти, щоб отримати дані банківських карт громадян. Шахраї підмінюють QR-коди на офіційних інформаційних табличках або просто розміщують їх в громадських місцях. Скануючи такі коди, користувачі потрапляють на підроблені сайти, що імітують реальні онлайн-сервіси. У результаті зловмисники можуть отримати доступ до банківських даних і викрасти кошти.

Про це повідомила Кіберполіція, інформують Вчасні Новини.

Зазначається, що такі випадки найчастіше трапляються у місцях, де люди активно використовують QR-коди для швидких оплат: під час паркування, оплати громадського транспорту, входу на заходи чи здійснення благодійних внесків.

Візуально відрізнити якісно підроблений код від справжнього дуже складно, тому головна порада – завжди перевіряти адресу сайту перед введенням будь-яких конфіденційних даних.

Як вберегти свої дані від шахраїв

Щоб уберегтися від шахраїв, варто, рекомендує Кіберполіція, дотримуватися кількох правил:

  •  скануйте QR-коди лише з надійних джерел – уникайте кодів, розміщених на випадкових наклейках, листівках або рекламних оголошеннях.
  •  перед скануванням перевіряйте наклейку – звертайте увагу на можливі сліди підміни (додатковий шар, нерівні краї, інший шрифт).
  •  використовуйте функцію попереднього перегляду посилання – більшість смартфонів дозволяють побачити URL перед переходом.
  •  завжди звертайте увагу на веб-адресу після переходу за QR-кодом – навіть якщо сайт виглядає переконливо, будь-які відмінності в домені можуть бути ознакою шахрайства.
  •  Перевіряйте наявність захищеного з’єднання (https://) – якщо сайт не має сертифіката безпеки, вводити на ньому будь-яку інформацію небезпечно.
     Не вводьте банківські дані на невідомих сайтах та без необхідності.
  •  Якщо ви виявили підозрілий QR-код – повідомте адміністрацію закладу, службу підтримки або правоохоронні органи.
  •  Використовуйте віртуальні або тимчасові картки для онлайн-платежів – це допоможе уникнути значних фінансових втрат у разі витоку фінансових даних картки.

Якщо ви стали жертвою шахрайства – негайно зверніться до банку для блокування картки та подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням.

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Виплати ВПО Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Житло Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Переговори Переселенці Покровськ Політика Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії ТОТ Телефони гарячих ліній