Донецька областьЗдоров'яМедицинаНовини

На Донеччині та в деяких інших регіонах Україні з’являться мобільні аптеки

Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти.

Тож незабаром у селах, на прифронтових територіях та в зонах надзвичайних ситуацій України з’являться мобільні аптеки.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

Зазначається, що пересувні аптеки зможуть функціонувати у сільській місцевості – там, де відсутні аптечні пункти, а у мешканців обмежений доступ до лікарських засобів. На період воєнного стану такі мобільні аптечні пункти зможуть працювати на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій. При цьому право створювати такі «аптеки на колесах» є виключно у ліцензованих підприємств.

«Одна з проблем медичної галузі, над вирішенням якої ми працювали тривалий час, це забезпечення доступу людей до необхідних їм ліків там, де цей доступ з певних причин обмежений. Йдеться про сільську місцевість та території, де ведуться активні бойові дії. Постійні атаки росії, руйнування медичної інфраструктури, порушення логістичних ланцюгів ще більше ускладнюють ситуацію. Сьогоднішнє рішення уряду відкриває можливості для функціонування мобільних аптек, що дозволить покращити ситуацію», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За даними МОЗ, наразі в селах та селищах міського типу працюють близько 5 700 аптек та аптечних пунктів. Водночас понад 20 000 селищ взагалі не мають аптечних пунктів.

Мобільні аптеки мають суттєво покращити доступ людей до необхідних медикаментів. Зокрема, тут відпускатимуть ліки, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки».

У відомстві також додали, що в мобільних аптечних пунктах діятимуть ті ж правила відпуску лікарських засобів, як і в стаціонарних аптеках. Всі рецептурні препарати відпускатимуть за рецептом — як паперовим, так і електронним.

Зазначимо, що у прифронтових районах Донеччини в багатьох населених пунктах взагалі немає жодної медичної установи та аптеки. Зокрема, жителі Лиманського району можуть купити ліки та отримати медичну допомогу тільки у самому Лимані або у Слов’янську.

Наслідки «руського миру» можна побачити на прикладі деокупованого селища Ямпіль Донецької області.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.