Наука та освітаНовини

У наступному році зміняться умови та структура здачі НМТ

Міністерство науки і освіти планує змінити структуру національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2024 році. Хочуть додати ще один предмет, у зв’язку з чим тестування триватиме 4 години з перервою.

Про це повідомив заступник міністра освіти Михайло Вінницький.

«Наступного року НМТ ми плануємо проводити трохи по-іншому, тобто чотири предмети, а не три. Це означає 4-годинний тест з перервою, між другою і третьою годиною, суттєвою перервою. Просто 4 години писати тест – це нереально і нездорово для дитини», – розповів Вінницький.

Водночас МОН рухається до практики 5 предметів, яка існує вже у багатьох європейських країнах, зокрема у Польщі.

Випускний тест з п’яти предметів можуть запровадити вже у 2025 році (три обов’язкові та два на вибір).

«У 2025 році, якщо все буде добре, то випускний тест для випускників 11-го, а незабаром і 12-го класу буде п’ятипредметним: три обов’язкові з двома предметами на вибір. Але не хочу нікого лякати: у 2024 році буде чотири предмети, і ми працюємо над тим, щоб оголосити, що це будуть за предмети і які будуть програми іспитів уже у вересні. Тому що ми розуміємо, що наші абітурієнти готуються протягом року, щоб скласти тест якнайкраще», – запевнив Вінницький.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.