У грудні 2024 року статус дитини, що постраждала від воєнних дій та збройних конфліктів у Слов’янській громаді отримали 16 дітей.
Про це свідчить кількість відповідних розпоряджень Слов’янської міської військової адміністрації на офіційному сайті, повідомляють Вчасні Новини.
Згідно з розпорядженнями начальника Слов’янської МВА Вадима Ляха, у грудні статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів і зазнала психологічного насильства, отримали 16 дітей віком від 9 місяців до 15 років.
Четверо з тих, хто отримав статус — переселенці.
«Надати (інформація конфіденційна) (свідоцтво про народження видане відділом державної реєстрації актів цивільного стану Пролетарського районного управління юстиції у місті Донецьку 18.02.2014), яка згідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 06.11.2020 № 1429-5000322473, виданої Управлінням соціального захисту населення Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації, зареєстрована за адресою: (інформація конфіденційна), м. Донецьк Донецької області, фактично мешкає за адресою: (інформація конфіденційна), м. Слов’янськ Краматорського району Донецької області, статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів і зазнала психологічне насильство, яке підтверджується висновком оцінки потреб сім’ї, складеним Слов’янським міським центром соціальних служб», — зазначено в тексті одного з таких документів від 24 грудня.
Хто може оформити статус «дитина війни»
Статус дитини війни офіційно звучить, як «дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів». Про це йдеться в постанові Кабміну №268.
Відповідно до закону, отримати його можуть діти, які під час війни або через військові дії:
- зазнали фізичного насильства або отримали тілесні ушкодження, які зашкодили здоров’ю;
- зазнали сексуального насильства;
- були незаконно депортовані або викрадені з України;
- були залучені до військових дій;
- утримувалися в полоні;
- зазнали психологічного насильства, моральних і психологічних страждань.
Всі пункти, крім останнього, мають бути підтверджені документально.
До 14 років подавати документи та заяву мають батьки, а вже після 14 років діти можуть звертатися у відповідні органи самостійно. Статус дитини війни можна отримати і після 18 років, якщо на момент 24 лютого 2022 року особа була неповнолітньою.
Станом на кінець 2024 року статус «дитина війни» не передбачає додаткових пільг або грошової допомоги. І поки що невідомо, чи з’явиться пільги чи грошова допомога в майбутньому та скільки платитимуть дітям війни.
Раніше Вчасні Новини більш детально розповідали про те, хто має право та як оформити статус “Дитина війни”