ВідновленняГуманітарна допомогадеокуповані територіїНовини

NRC надасть комплекти для відновлення житла на деокупованих територіях та підтримає ВПО

Станом на 15 листопада в Україні деокуповано 963 населені пункти. Для створення в них належних умов проживання та відновлення житла Норвезька рада у справах біженців (NRC) надасть ремонтні комплекти, генератори, обладнання для обігріву, зарядні станції, павербанки та комп’ютерну техніку. Крім того, обіцяє підтримати ВПО у більш безпечних регіонах України.

Про це йшлося на зустрічі віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук із делегацію організації, яку очолив генеральний секретар NRC Ян Еґеланн, передають Вчасні Новини з посиланням на сайт Мінреінтеграції.

«Як відомо, наразі в Україні деокуповано 963 населені пункти. Норвезька сторона пообіцяла надати туди ремонтні комплекти для відновлення житла, генератори, обладнання для обігріву, зарядні станції, павербанки та комп’ютерну техніку для навчання дітей онлайн. А також облаштувати пункти обігріву й забезпечити ці території терміналами супутникового інтернету Starlink», – йдеться у повідомленні.

Крім того, людям зі звільнених населених пунктів та евакуйованим планується виплата разової грошової допомоги.

Йшлося також про необхідність створення належних умов у місцях тимчасового проживання ВПО по всій Україні для успішного проходження осінньо-зимового періоду 2023-2024 років. Для підтримки ВПО у зимовий період планується облаштувати місця тимчасового проживання і провести необхідні ремонтні роботи. Крім того, внутрішні переселенці отримають теплі ковдри, генератори, обладнання для обігріву, зарядні станції тощо. Також обговорювали участь NRC у реалізації програми «Прихисток».

Як наголосив Еґеланн, Норвезька рада у справах біженців й надалі докладатиме зусиль з гуманітарної підтримки українців, постраждалих від війни.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.