Армія США підвищує ставку на ШІ: плани впровадження розширюють

Армія США підвищує ставку на ШІ: плани впровадження розширюють

Армія США планує прискорити впровадження штучного інтелекту (ШІ), зокрема з метою оборони.

Як пише Breaking Defense, військові підвищують ставку на штучний інтелект та працюють над розширенням планів закупівель. Армія сподівається, що передові, часом спірні технології, зможуть допомогти у всьому – від сенсорних операцій до наземних транспортних засобів, авіації та навчань.

За даними видання, ця тема обговорювалася на 16-му щорічному симпозіумі з інженерії та технологій наземних транспортних систем (GVSETS) у Нові, штат Мічиган.

“Ми хочемо мати можливість приймати рішення на основі ризиків із деякими елементами управління”, – заявив перший заступник помічника секретаря армії із закупівель, логістики та технологій (ASA(ALT) Янг Бенг.

За словами заступника помічника секретаря армії Дженніфер Свонсон, водночас ЗС вивчають проблему захисту ШІ:

“Ми повинні захистити себе від усього, що наші супротивники запропонують”.

В рамках ініціативи армії #DefendAI шукає підтримку компаній та академічних кіл, включаючи липневий запит на інформацію (RFI) для кращого розуміння можливостей галузі та збору інформації, пов’язаної з тим, що вона називає AI-LDF для ШІ та багаторівневого захисту.

Відділення також цікавиться ризиками, пов’язаними з традиційними методами протистояння, таким як зараження даних та крадіжка моделей, на додаток до нових та майбутніх загроз з потенціалом порушення безпеки. Ці дані будуть використовуватись для інформування про вимоги до конкурсів та нагород.

Як підкреслює Свонсон, мета полягає в тому, щоб забезпечити армію “загальною картиною”, і щоб служба “не просила промисловість робити те, що неможливе”.

“До кінця серпня ми маємо отримати всі ці відповіді. Нам знадобиться трохи часу, щоб переглянути та проаналізувати їх. Але ідея полягає в тому, щоб розвивати те, що ми викладаємо, на основі зворотного зв’язку, який ми отримуємо”, – додала фахівець.

Ще одна ініціатива армії – проєкт Linchpin, у рамках якого підрозділ має намір інтегрувати ШІ та машинне навчання (МО) до програм модернізації зброї та датчиків, одночасно захищаючи оперативні дані.

Як пояснюється, анонсована у 2022 році Linchpin – це перша в історії програма армії, яка, як очікується, надасть масштабних можливостей ШІ та МО. Вона покликана забезпечити більш швидку обробку, використання та розповсюдження розвідувальних даних.

У жовтні 2023 року було укладено контракти Linchpin з Booz Allen Hamilton та Red Hat на підтримку дослідницьких зусиль у галузі простежуваності, спостережуваності, замінності та споживання (TORC) для гарантії цілісності моделі та даних, відкритості даних та розробки модульної архітектури відкритих систем (MOSA).

Свонсон підкреслила, що найближчими роками мають бути оголошені й інші угоди Linchpin.

Як пише Breaking Defense, у березні 2024 року ASA(ALT) оголосила про свій План впровадження ШІ, який включає кілька зусиль протягом 100- і 500-денного вікна виконання. Планується створити основу ШІ для майбутніх програм, 100-денну частину було нещодавно завершено. Тим часом 500-денна ініціатива, реалізація якої зараз триває, спрямована на виявлення можливих прогалин у галузі.

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Виплати ВПО Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Житло Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Переговори Переселенці Покровськ Політика Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії ТОТ Телефони гарячих ліній