Армія США підвищує ставку на ШІ: плани впровадження розширюють

Армія США підвищує ставку на ШІ: плани впровадження розширюють

Армія США планує прискорити впровадження штучного інтелекту (ШІ), зокрема з метою оборони.

Як пише Breaking Defense, військові підвищують ставку на штучний інтелект та працюють над розширенням планів закупівель. Армія сподівається, що передові, часом спірні технології, зможуть допомогти у всьому – від сенсорних операцій до наземних транспортних засобів, авіації та навчань.

За даними видання, ця тема обговорювалася на 16-му щорічному симпозіумі з інженерії та технологій наземних транспортних систем (GVSETS) у Нові, штат Мічиган.

“Ми хочемо мати можливість приймати рішення на основі ризиків із деякими елементами управління”, – заявив перший заступник помічника секретаря армії із закупівель, логістики та технологій (ASA(ALT) Янг Бенг.

За словами заступника помічника секретаря армії Дженніфер Свонсон, водночас ЗС вивчають проблему захисту ШІ:

“Ми повинні захистити себе від усього, що наші супротивники запропонують”.

В рамках ініціативи армії #DefendAI шукає підтримку компаній та академічних кіл, включаючи липневий запит на інформацію (RFI) для кращого розуміння можливостей галузі та збору інформації, пов’язаної з тим, що вона називає AI-LDF для ШІ та багаторівневого захисту.

Відділення також цікавиться ризиками, пов’язаними з традиційними методами протистояння, таким як зараження даних та крадіжка моделей, на додаток до нових та майбутніх загроз з потенціалом порушення безпеки. Ці дані будуть використовуватись для інформування про вимоги до конкурсів та нагород.

Як підкреслює Свонсон, мета полягає в тому, щоб забезпечити армію “загальною картиною”, і щоб служба “не просила промисловість робити те, що неможливе”.

“До кінця серпня ми маємо отримати всі ці відповіді. Нам знадобиться трохи часу, щоб переглянути та проаналізувати їх. Але ідея полягає в тому, щоб розвивати те, що ми викладаємо, на основі зворотного зв’язку, який ми отримуємо”, – додала фахівець.

Ще одна ініціатива армії – проєкт Linchpin, у рамках якого підрозділ має намір інтегрувати ШІ та машинне навчання (МО) до програм модернізації зброї та датчиків, одночасно захищаючи оперативні дані.

Як пояснюється, анонсована у 2022 році Linchpin – це перша в історії програма армії, яка, як очікується, надасть масштабних можливостей ШІ та МО. Вона покликана забезпечити більш швидку обробку, використання та розповсюдження розвідувальних даних.

У жовтні 2023 року було укладено контракти Linchpin з Booz Allen Hamilton та Red Hat на підтримку дослідницьких зусиль у галузі простежуваності, спостережуваності, замінності та споживання (TORC) для гарантії цілісності моделі та даних, відкритості даних та розробки модульної архітектури відкритих систем (MOSA).

Свонсон підкреслила, що найближчими роками мають бути оголошені й інші угоди Linchpin.

Як пише Breaking Defense, у березні 2024 року ASA(ALT) оголосила про свій План впровадження ШІ, який включає кілька зусиль протягом 100- і 500-денного вікна виконання. Планується створити основу ШІ для майбутніх програм, 100-денну частину було нещодавно завершено. Тим часом 500-денна ініціатива, реалізація якої зараз триває, спрямована на виявлення можливих прогалин у галузі.