Понад 30% ВПО мають проблеми з працевлаштуванням, 55% — на межі бідності: які рішення можуть бути

Понад 30% ВПО мають проблеми з працевлаштуванням, 55% — на межі бідності: які рішення можуть бути

Понад 30% ВПО мають проблеми з працевлаштуванням, 14% з них взагалі не можуть знайти роботу. При цьому 55% переселенців знаходяться на межі бідності. Такими є результати загальноукраїнського соціологічного дослідження «Актуальні проблеми ВПО», проведеного за підтримки уряду Великої Британії.

Про це інформують Вчасні Новини з посиланням на начальника Маріупольської МВА Вадима Бойченка.

За його словами, під час дослідження 55% респондентів відповіли, що знаходяться на межі бідності: вони мають проблеми з придбанням таких базових речей, як їжа та одяг. Ситуацію пояснюють тим, що 85% переселенців отримують заробітну плату нижчу середнього рівня — тобто менше ніж 22 тисяч грн на місяць.

«Більш того, вони вимушені орендувати житло, вартість якого становить понад 50% доходів родини — й це без урахування плати за комунальні послуги. Також, окрім вже зазначених проблем, респонденти відмітили загострення хвороб, погіршення фізичного та психологічного стану», — зазначив Вадим Бойченко.

За оцінкою експертів розв’язати проблему може оновлена державна модель соціальної підтримки переселенців, яка включатиме:

  • компенсацію оренди житла,
  • індексацію поточних виплат для ВПО,
  • розширення переліку категорій осіб, які отримують матеріальну допомогу на лікування та придбання ліків.

«Робота — це ще один фактор стабільності для переселенців. Здебільшого переселенці — це кваліфіковані спеціалісти, які, попри свою фаховість, не завжди можуть знайти своє місце в нових громадах. Понад 30% ВПО мають проблеми з працевлаштуванням, а 14% — взагалі не можуть знайти собі роботу. І це при тому, що ми постійно чуємо, що на ринку праці не вистачає кадрів, а деякі підприємства починають залучати працівників з інших країн, наприклад Бангладешу, Індії та країн Африки. ВПО — це понад 5 мільйонів людей, число яких постійно збільшується. Понад 30% з них — це півтора мільйона людей, які не можуть знайти собі роботу», — наголосив посадовець.

На думку експертів, в Україні не вистачає системи, яка б допомогла скоординувати програми працевлаштування та перенавчання з ринком праці.

«За рахунок підготовки ВПО ми можемо надати необхідні кадри для підприємств з великим потенціалом зростання, наприклад, у військово-промисловому комплексі, або з суттєвим дефіцитом персоналу, як у комунальному секторі. Таким чином ми повернемо людей в економіку, даємо їм можливість жити та розвиватись в Україні, а також закриємо необхідні ринку кадри», — підсумував Вадим Бойченко.

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Житло Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Пенсіонери Переселенці Покровськ Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії Субсидії на оренду ТОТ Тарифи Телефони гарячих ліній