Війна — це не просто новини на екрані. Це реальність, яка забирає життя, руйнує долі і залишає після себе тільки руїни. Жителі Донеччини на власні очі бачать все, що відбувається, однак не всі наважуються на евакуацію. Люди, які живуть у зоні активних бойових дій, ризикують не тільки своїм здоров’ям, а й життям, у той час як евакуація — шанс на життя та майбутнє.
Вчасні Новини вкотре нагадують про важливість евакуації, підготовку та куди звертатися у разі прийняття важливого рішення.
Чому евакуація – це важливо?
- Безпека понад усе: Ви можете бути впевнені, що ви і ваші близькі будете в безпеці, подалі від обстрілів, бомбардувань та інших небезпек, які несе війна. Так, російські ракети та дрони летять майже в усі регіони країни, однак саме на Донеччині немає можливості вчасно здійснити міри для порятунку — «приліт» часто відбувається до того, як про його вірогідність сповістять звуки повітряної тривоги.
- Збереження життя: Війна — це не гра і не сон, а реальна загроза життю. Евакуація — це шанс уникнути смерті або важких травм. До того ж, варто враховувати, що у зоні бойових дій складно отримати кваліфіковану медичну допомогу вчасно.
- Збереження здоров’я: Війна — це не тільки фізичні травми, але й психологічний стрес. Евакуація дає можливість відновити сили і здоров’я в безпечному місці та звернутися до фахівців у разі потреби.
- Можливість повернутися: Після закінчення війни ви зможете повернутися додому, коли це буде безпечно, і відбудувати своє життя. Так, багатьом людям, насправді, вже нікуди повертатися, адже їхні будинки зруйновані. Однак вони залишилися живими саме тому, що не тримались «за рідні стіни» й у цей момент перебували у безпеці.
- Допомога: В місцях евакуації ти отримаєш необхідну допомогу: житло, харчування, медичне обслуговування, психологічну підтримку. Щонайменше 6 місяців можна отримувати державну допомогу на дітей та дорослих від держави, яку можна продовжити. Крім того, у багатьох переселенців є можливість отримувати підтримку від благодійних та гуманітарних організацій.
Що робити, якщо вирішили евакуюватися?
- Зберіть найнеобхідніші речі у «тривожну валізу»: документи, гроші, одяг, ліки, їжа, вода.
- За можливості, розкажіть рідним і близьким про своє рішення евакуюватися. По-перше, вони будуть знати, що ви виїхали з небезпечного місця, по-друге, знатимуть де саме ви знаходитесь.
- Визначте маршрут: Визначте безпечний маршрут евакуації, враховуючи стан доріг та можливі небезпеки у разі, якщо прийняли рішення евакуюватися самостійно. Зокрема можна дізнатися про безпечні шляхи у співробітників поліції, ДСНС та військових, які перебувають у вашому населеному пункті.
- Дотримуйтесь правил безпеки: Не перебувайте на вулиці під час обстрілів, не ходіть поблизу зруйнованих будівель, не торкайтесь підозрілих предметів.
- Зверніться за допомогою: Якщо ви не можете самостійно евакуюватися, зверніться за допомогою до волонтерів, військових або інших служб.
Евакуація з Донецької області потягом
Корисні контакти для тих, хто планує записатись на евакуацію поїздом або звернутись за допомогою у виїзді:
- номери кол-центру Донеччини для заявок на евакуацію: 0800500121; 0730500121 — цілодобово,
- телефон «гарячої лінії»: 0800408911,
- волонтери БФ «Схід SOS»: 0 800 332 614
- евакуація з дітьми, тяжкохворими та маломобільними особами із розселенням, з домашніми улюбленцями: 0800332614 з понеділка по суботу з 08.00 до 18.00 години,
- волонтери ГО «Проліска» для супроводу тяжкохворих з медичним персоналом: 0932022232 та 0964041034.
- БФ «Янголи Спасіння» організує евакуацію у супроводі медичного працівника та, за потреби, з подальшим розселенням. Звернутися можна за телефоном 0 800 334 620, або написати на пошту hotline@charity-aos.com
Пам’ятайте: евакуація — це не прояв слабкості, а прояв мудрості. Не ризикуйте своїм життям!
*Матеріал створено за підтримки програми «Голоси України», яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Зміст публікації не обов’язково відображає думку фонду й учасників програми та є предметом виключної відповідальності авторів.