Кабінет Міністрів України схвалив два законопроєкти, розроблені МВС України, щодо вдосконалення правового регулювання обов’язкової евакуації населення.
Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ України, передають Вчасні Новини.
Як зазначив заступник міністра МВС Богдан Драпʼятий, законопроєкти передбачають кілька положень, що стосуються евакуації неповнолітніх та відповідальність батьків.
Зокрема, обовʼязкова евакуація може бути загальною або стосуватися лише окремих категорій населення: дітей, людей похилого віку чи осіб з інвалідністю.
Обовʼязкова евакуація дітей здійснюється разом з одним з батьків, особою, яка їх замінює чи іншими законними представниками. Евакуація здійснюється органами опіки та піклування, з залученням Національної поліції.
«Якщо батьки відмовляються — вона (евакуація — ред.) здійснюється Національною поліцією, із передачею дітей органам опіки та піклування», — наголосили у пресслужбі МВС.
Рішення про обовʼязкову евакуацію дітей у примусовий спосіб ухвалює обласна військова адміністрація за пропозицією військового командування та за погодженням із Координаційним штабом з проведення евакуаційних заходів.
Крім того, пропонується встановити адміністративну відповідальність за порушення вимог воєнного стану.
«Зокрема, новою статтею 210-2 Кодексу про адміністративні правопорушення, передбачається відповідальність за порушення правил в’їзду та перебування у населених пунктах, де триває обов’язкова евакуація, без відповідних перепусток або посвідчень», — зазначили у пресслужбі.