«Дитина не одна»: хто та як може отримувати фінансову допомогу

В Україні цьогоріч запрацювала програма «Дитина не одна», яка надає фінансову допомогу сім’ям, які тимчасово приймають дітей, залишених без батьківського піклування. Розмір виплат становить 2,5 прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку і 3,5 для дітей з інвалідністю.

Про це йдеться на сайті урядового порталу, передають Вчасні Новини.

Як оформити виплати

Щоб отримати допомогу, родині, яка тимчасово влаштувала дитину, потрібно подати заяву до місцевого органу соціального захисту, ЦНАПу або виконавчого органу територіальної громади. Право на виплату мають особи, які постійно проживають в Україні та до яких тимчасово влаштована дитина за рішенням Служби у справах дітей. Підставами для тимчасового влаштування можуть бути такі випадки:

  • смерть одного з батьків або їхня недієздатність;
  • перебування одного з батьків у тимчасовій окупації або полоні;
  • визнання одного з батьків зниклим безвісти.

Допомогу також можуть отримати представники прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу, якщо дитина тимчасово перебуває в них. Виплати за програмою «Дитина не одна» визначаються на основі прожиткового мінімуму. Так, на кожну дитину, відповідно до вікової групи, нараховується:

  • 2,5 прожиткових мінімуми для дітей віком до 6 років, що становить 6407,5 грн, та 3,5 прожиткових мінімуми для дітей з інвалідністю – 8970,5 грн;
  • 2,5 прожиткових мінімуми для дітей від 6 до 18 років – 7990 грн та 3,5 прожиткових мінімуми для дітей з інвалідністю –11186 грн.

Як подовжити отримання допомоги

Якщо термін тимчасового влаштування дитини подовжується, родина може подати заяву на продовження виплат, додавши копію наказу Служби у справах дітей. Це дозволяє родинам забезпечувати догляд дитини впродовж усього періоду перебування в них. Виплата коштів здійснюється на особовий рахунок отримувача в банку, обраному під час подання заяви, або через відділення пошти за місцем проживання.