Якщо ви відмовляєтесь від алкоголю, то варто одразу думати й про корисні звички.
Вживання алкоголю у старшому віці може бути більш небезпечним / колаж УНІАН, фото УНІАН, ua.depositphotos.com
Під час старіння люди замислюються над тим, який спосіб життя обирати далі. Якщо ви сумніваєтеся, чи варто перестати вживати алкоголь, то вам варто знати про потенційний його зв’язок з деменцією. Видання Express розповіло, коли слід припинити пити, аби знизити ризик розвитку деменції.
За даними наукових досліджень, є чіткий зв’язок між вживанням алкоголю та підвищеним ризиком зниження когнітивних функцій, хвороби Альцгеймера та інших форм деменції.
“Надмірне і тривале вживання алкоголю може призвести до запалення і стресу в мозку, що сприяє пошкодженню нейронів і з часом погіршує ваші когнітивні функції. Алкоголь також порушує роботу нейромедіаторних систем, які мають вирішальне значення для навчання та пам’яті, посилюючи ризик погіршення когнітивних функцій”, – наголосили у матеріалі.
Тому експерти медичної страхової компанії Usay Compare радять переглянути свої звички щодо вживання алкоголю у віці 65 років. Цей віковий рубіж означає критичний момент, коли кумулятивний вплив алкоголю на здоров’я мозку стає більш вираженим, а ризик розвитку деменції зростає.
“Вживання алкоголю пов’язане зі зменшенням об’єму білої речовини мозку, яка відповідає за передачу сигналів між різними ділянками мозку. Це може призвести до порушення нормального функціонування мозку. Тривале надмірне вживання алкоголю може призвести до дефіциту вітаміну B1 (тіаміну). Це також може викликати синдром Верніке-Корсакова, який впливає на короткочасну пам’ять”, – додали у виданні.
Також ніколи не пізно почати розвивати корисні для мозку звички. Під час того, як ви обмежуєте споживання алкоголю, важливим є прийняття способу життя, який підживлює вашу когнітивну життєздатність.
У цьому вам допоможуть постійні фізичні вправи, збалансована дієта, яка багато на антиоксиданти та омега-3 жирні кислоти, заняття розумовою діяльністю та розвиток соціальних зв’язків. Всі ці речі сприяють стійкості вашого мозку та знижують ризик розвитку деменції.
“Знати, коли попрощатися з алкоголем заради когнітивного здоров’я – це рішення, яке для декого не є легковажним. Проте, прислухаючись до наукових доказів і активно змінюючи свій спосіб життя, ви можете сподіватися на гостріший розум і світліше майбутнє”, – запевнили у матеріалі Express.
Читайте також:
Інші поради для здоров’я
Раніше кардіолог розповів про сир №1 для здоров’я серця. За його словами, варто обирати моцарелу, адже в ній відносно низький рівень насичених жирів і натрію.
“Моцарела є гарним джерелом білка і кальцію і навіть містить пробіотики, які можуть бути корисними для здоров’я кишківника та імунітету”, – сказав лікар.
Також стало відомо про найкращу спецію для здоров’я печінки та нирок. Йдеться про таку спецію, як куркума, яка містить широкий спектр біологічно активних сполук.
Вас також можуть зацікавити новини: