Навіть в самих ТЦК соромляться своєї роботи: військові назвали рецепт вирішення проблеми

Навіть в самих ТЦК соромляться своєї роботи: військові назвали рецепт вирішення проблеми

Упереджене ставлення українців до ТЦК тягнеться ще з довоєнних часів, і люди часто не розуміють, що сьогодні там працюють переважно ветерани-фронтовики. Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів 29-річний Ігор Дьяченко, який отримав поранення під Бахмутом і тепер працює у Миколаївському ТЦК.

“Щодо ТЦК, то в мене самого було неоднозначне ставлення до його військовослужбовців. Мовляв, ходять, повістки роздають, а самі ніде не воювали. Навіть коли перший раз їхав на службу в маршрутці, то зняв шеврони, бо не хотів, щоб люди на мене скоса дивилися”, – згадує чоловік.

Начальниця служби зв’язків з громадськістю Миколаївського обласного ТЦК та СП майор Наталія Адвент підтверджує існування такої проблеми.

“Дійсно, у суспільстві до військовослужбовців ТЦК ще до повномасштабного вторгнення сформувалося упереджене ставлення. Мовляв, “білі комірці”, пороху не нюхали. Але 80% військовослужбовців ТЦК та СП Миколаївської області – це люди, які пройшли фронт, багато хто зазнав поранення чи контузії. Але досі вони нерідко ніяковіють, коли їх питають, де служать. Що стосується мене, то я пишаюся своїми шевронами й ніколи не приховую місця своєї служби”, – каже пані Наталія.

Вона також каже, що територіальним центрам комплектування потрібно приділяти більше уваги комунікації з населенням.

“Щоб поліпшити ставлення людей, ми маємо більше розповідати і про свою роботу, і про особовий склад. Потрібно показувати громадянам, як наші військовослужбовці разом з іншими підрозділами ЗСУ боронили Миколаївську область, брали участь у деокупації Снігурівки, стояли зі зброєю на кожному блокпосту, щоб не пропустити диверсійних груп. Раніше така комунікація була ускладнена, бо існувала заборона на будь-яку зйомку, щоб ненароком не нашкодити. Тепер треба надолужувати”, – упевнена військовослужбовиця.

Мобілізація в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, в уряді обіцяють незабаром запровадити електронні направлення на військово-лікарську комісію. Їх можна буде оформлювати через застосунок “Резерв+” як для військовозобов’язаних, так і для чинних бійців.

Загалом у Міністерстві оборони обіцяють, що застосунок “Резерв+” з часом може перетворитися на такий собі онлайн-ТЦК. Зокрема, в межах застосунку планують реалізувати онлайн-рекрутинг, оформлення відстрочок та інші функції. Чиновники кажуть, що частину послуг планують реалізувати восени, іншу через певний час.

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Виплати ВПО Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Житло Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Переговори Переселенці Покровськ Політика Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії ТОТ Телефони гарячих ліній