Пільги та виплати: чи потрібна нотаріальна копія витягу з рішення експертної команди з оцінювання функціонування?

Пільги та виплати: чи потрібна нотаріальна копія витягу з рішення експертної команди з оцінювання функціонування?

У рамках оцінювання повсякденного функціонування особи експертні команди визначають обмеження життєдіяльності та допомагають людині отримати необхідну підтримку. Одне з питань, яке виникає у громадян, – чи можна нотаріально засвідчити витяг з рішення експертної команди.

Вчасні Новини, з посиланням на МОЗ, розповідають, як це працює.

В яких випадках необхідна нотаріально засвідчена копія витягу з рішення експертної команди?

Законодавство не містить випадків, в яких використовується виключно нотаріально засвідчена копія витягу з рішення. Тому немає юридичної необхідності використання саме копій витягів з рішень, засвідчених нотаріально. 

Більше того, з соціальною сферою уже впроваджено обмін даними між електронними системами, тож необхідні відомості передаються в цифровому форматі.

Якщо людині все-таки потрібно два примірники – про це можна зазначити про це під час оцінювання з проханням виготовити ще один витяг з рішення експертної команди. 

Чи може нотаріус засвідчити копію витягу з рішення експертної команди?

Нотаріус може засвідчити копію витягу за умови його правильного оформлення. Відповідно до пункту 3 глави 8 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (наказ Мін’юсту  від 22.02.2012 №296/5), не приймаються документи, якщо вони:

  • порвані або пошкоджені;
  • викладені на кількох аркушах, але не з’єднані належним чином;
  • не пронумеровані;
  • не скріплені підписом та печаткою відповідної установи.

Якщо людина має намір засвідчити нотаріально копію з витягу експертної команди, вона може зазначити про це експертній команді, з проханням оформити витяг відповідно до вимог до документів, які можуть посвідчуватись нотаріально.

Як підготувати витяг для виготовлення з нього нотаріально засвідченої копії?

Щоб копію витягу з рішення експертної команди можна було засвідчити у нотаріуса, необхідно:

  • Пронумерувати всі сторінки – від першої до останньої у встановленому порядку.
  • Прошити (прошнурувати) документ – використати нитки або інший спосіб з’єднання, який унеможливлює роз’єднання аркушів.
  • На тильному боці останнього аркуша написати засвідчувальний текст«Прошито і пронумеровано ____ аркушів».

Далі поставити підпис посадової особи, її прізвище, ініціали, посаду, дату та печатку закладу охорони здоров’я.

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Виплати ВПО Вода на Донеччині Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Житло Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Переселенці Покровськ Політика Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії ТОТ Телефони гарячих ліній