Польща готова прийняти хвилю українців в зимовий період

У Варшаві триває Форум стійкості Варшава – Київ, під час якого обговорюється українсько-польська співпраця у ключових сферах для безпеки обох країн. У 2022 році до Польщі прибуло кілька мільйонів громадян України, залишається наразі близько мільйона українців. Польща висловила готовність прийняти в зимовий період ще хвилю біженців з України та “здійснює системні дії щодо підготовки країни до прийому чергової хвилі біженців”.

Про це сказав заступник глави міністра внутрішніх справ Польщі Вєслав Леснякевич на форумі, передає Укрінформ.

“Зараз ми покращуємо свої плани, готуємося до можливості появи чергової хвилі біженців. Вона не виключена, адже йде зима”, – сказав він.

Заступник глави польського МВС визнав, що у 2022 році державна система не була повністю готовою до прийому українських біженців. Однак тоді значну роль відіграли громадяни Польщі й органи місцевого самоврядування.

Леснякевич підкреслив, що адміністрація “вже готова приймати біженців” і “має місця для прийому українців, які хотіли б знайти тимчасовий притулок”.

Водночас дипломат додав, що Варшава має також бути готовою до розміщення не лише біженців з-за меж Польщі, а й внутрішньо переміщених осіб. Він пояснив, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Сувальський перешийок на північному сході країни (територія Польщі між Білоруссю і Калінінградською областю РФ, – ред.) перебуває в зоні ризику.

“Ми теж маємо бути готовими до можливої евакуації мешканців з цього регіону”, – заявив заступник очільника МВС Польщі.

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Виплати ВПО Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Житло Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Переговори Переселенці Покровськ Політика Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії ТОТ Телефони гарячих ліній