Путін, гроші та зброя змушують Швейцарію переглянути свій нейтралітет, - Politico

Путін, гроші та зброя змушують Швейцарію переглянути свій нейтралітет, – Politico

Швейцарія не хоче брати участь у війнах, проте “любить заробляти гроші”. Тому зіткнення між цими цінностями та побоювання, що російський диктатор Володимир Путін становить загрозу для всієї Європи, змушує країну переосмислити свою оборонну позицію, пише Politico. 

В одному зі звітів, на який посилається видання, група експертів радить уряду країни, яка дотримується нейтралітету з 1515 року, працювати над створенням “спільної оборонної спроможності” з ЄС і НАТО. 

“Після нападу Росії на Україну нейтралітет знову став предметом політичних дебатів, як вдома, так і за кордоном. Тиск на Швейцарію з вимогою прояснити свою позицію зростає”, – йдеться в доповіді, яка закликає до “перегляду” політики нейтралітету.

У виданні зауважують, що одним з багатьох чинників є те, як нейтралітет Швейцарії вплинув на продаж зброї; іншим – як краще захистити країну, яка оточена двома угрупованнями, до яких вона не належить. 

“Потенційний переворот у політиці є ще однією ознакою того, як повномасштабне вторгнення Росії в Україну у 2022 році змінює безпековий ландшафт Європи. Неспровокований напад спонукав Швецію і Фінляндію відмовитися від нейтралітету і приєднатися до НАТО”, – нагадали у матеріалі.

Крім того, експерти, які готували звіт, серед яких дипломати, високопосадовці, колишній очільник швейцарської армії та колишній директор Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, показали свої висновки міністру оборони та безпеки Швейцарії Віолі Амхерд, яка також є президентом Конфедерації на період до 2024 року. Такі рекомендації ляжуть в основу стратегії безпеки Швейцарії до 2025 року.

У Politico підкреслили, що Берн забороняє продаж зброї країнам, які перебувають у стані війни, тому це вплинуло на відносини з іншими країнами, які хочуть відправити до України зброю, що може включати швейцарські компоненти. 

“Заборона на реекспорт має бути скасована”, – зауважують автори звіту.

Також експерти мають намір зміцнити швейцарську збройову промисловість за допомогою активізації офсетної політики та отримання доступу до програм озброєнь ЄС і НАТО. 

У звіті також йдеться про те, аби військові витрати досягли 1% ВВП до 2030 року. Нині Швейцарія витрачає на оборону 0,76 % ВВП – це набагато менше, ніж будь-який член НАТО, окрім Ісландії, у якої немає армії. 

Швейцарія та Україна – останні новини

Як писав УНІАН, Швейцарія приєдналася до нового пакету санкцій ЄС проти Росії. Зокрема країна вже додала 69 осіб і 47 організацій до свого санкційного списку.

Крім того, швейцарська федеральна рада продовжила строки, в які надаються дозволи на виведення інвестованих коштів з Росії, аби дати можливість швейцарським компаніям законно припинити свою діяльність у Росії. 

Також повідомлялось, що Швейцарія з початку повномасштабної війни відмовила у тимчасовому захисті майже 2,5 тисячам українців. Причини цих відмов полягають у наявності альтернативної форми захисту в іншій країні або в тому, що відповідні особи не мали права на цей статус.

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Виплати ВПО Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Житло Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Переговори Переселенці Покровськ Політика Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії ТОТ Телефони гарячих ліній