Досягаємо стратегічної мети: Зеленський розповів про просування ЗСУ в курській області

російські хакери атакують критиків кремля по всьому світу фішинговими листами – ЗМІ

Хакери, пов’язані з російською розвідкою, атакують критиків Кремля по всьому світу за допомогою фішингових електронних листів. Про це пише Reuters із посиланням на нові дослідження, опубліковані групами цифрових прав Citizen Lab і Access Now.

Дослідники кажуть, що фішингова кампанія є частиною широкомасштабної шпигунської операції в Інтернеті, і відбувається в той момент, коли офіційні особи США ретельно стежать за комп’ютерними мережами, щоб запобігти будь-яким кібератакам проти президентських виборів 2024 року.

Зломи електронної пошти почалися приблизно у 2022 році, і вони були спрямовані проти відомих діячів російської опозиції у вигнанні, колишніх аналітичних центрів США та політиків, науковців, співробітників некомерційних організацій США та ЄС, а також медіа-організацій, йдеться у звіті.

Деякі з жертв все ще перебували вросії, що “наражало їх на значний ризик”, кажуть дослідники, додаючи, що жертви могли бути відібрані, щоб спробувати отримати доступ до їхніх широких мереж контактів.

Хоча фішинг є поширеною технікою злому, характерною рисою цієї операції було те, що шкідливі листи часто видавали себе за людей, відомих жертвам, завдяки чому вони виглядали більш достовірними.

Citizen Lab приписує злом двом групам: відомій російській хакерській організації Cold River, яку західні співробітники розвідки та безпеки пов’язують із Федеральною службою безпеки росії (ФСБ), і новій групі під назвою Coldwastrel, яка, здається, підтримує російську розвідку.

Посольство росії у Вашингтоні не відповіло на запит про коментар. росія послідовно заперечує звинувачення в хакерських атаках під час минулих інцидентів, пов’язаних із Cold River.

Однією з жертв хакерської операції став колишній посол США в Україні, який став мішенню для “правдоподібної спроби”, видаючи себе за знайомого йому колеги, колишнього посла, згідно зі звітом, у якому не вказано ім’я особи.

Електронні листи з мінами-пастками зазвичай мали прикріплений PDF-файл, який вимагав клацнути для розшифровки. Цей клік перевів ціль на веб-сайт, схожий на сторінки входу в Gmail або ProtonMail, де, якщо вони введуть свої облікові дані, хакери зможуть отримати доступ до їхніх облікових записів і списків розсилки.

Деякі з тих, хто став мішенню кампанії, потрапили у це, сказав Дмитро Заір-Бек, який очолює російську правозахисну групу “Перший відділ”, яка також брала участь у дослідженні.

“Ця атака насправді не складна, але вона не менш ефективна, тому що ви не очікуєте фішингового листа від свого колеги”, — сказав Заір-Бек Reuters.

Загальна кількість людей, які потрапили під ціль, була двозначною, і більшість з них були вражені цього року, додав він, не уточнюючи подробиць.

У Citizen Lab заявили, що цілі мали розгалужену мережу контактів у чутливих спільнотах, включаючи осіб високого ризику в росії.

“Для деяких успішний компроміс може призвести до надзвичайно серйозних наслідків, таких як ув’язнення”, – йдеться в повідомленні.

Cold River стала однією з найплідніших російських хакерських груп, оскільки вона вперше з’явилася на радарі розвідників у 2016 році.

Вона посилила свою хакерську кампанію проти союзників Києва після вторгнення росії в Україну, і деякі її члени потрапили під санкції офіційних осіб США та Великої Британії у грудні.

Останні новини