З 1 вересня 2025 року стартує «Школа офлайн: що передбачає та як зміниться навчання переселенців

З 1 вересня 2025 року стартує «Школа офлайн: що передбачає та як зміниться навчання переселенців

З 1 вересня 2025 року в Україні запроваджується програма «Школа офлайн», яка діятиме на період воєнного стану.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, передають Вчасні Новини.

За його словами, програма враховує запити дітей-переселенців; тих, які виїхали за кордон та тих, які залишилися на тимчасово окупованих територіях.

«Мета програми – дати дітям якісну освіту з урахуванням життєвих умов, у яких ми опинилися. Якщо говорити про офлайн-навчання, то воно має бути безпечним. Для цього з урядом і МОН співпрацюємо з компанією Palantir, визначаємо безпечні школи, де дійсно доцільно зробити укриття й повернути дітей за парти. На будівництво укриттів у прифронтових регіонах уряд виділив 7,5 млрд грн», —  зазначив Федоров.

На сайті програми зазначається, що майже 600 000 дітей нині здобувають освіту дистанційно в Україні. Ще понад 390 000 — це ті діти, які перебувають за кордоном, але продовжують навчатися в українських школах дистанційно.

Що передбачає програма «Школа офлайн»

Посадовці вважають критично важливим покращити якість онлайн-навчання та адаптуватися під потреби кожної категорії дітей. Тож, за словами міністра, програма має кілька переваг. Зокрема:

Підвищиться якість дистанційного навчання там, де відновити безпечний офлайн неможливо.

Діти за кордоном, які ходять у місцеві школи, вивчатимуть в українських школах тільки предмети з українознавчим компонентом. Наприклад, українську мову, українську літературу, географію, історію України. Тобто не буде подвійного навантаження, коли дитина навчається за повною програмою і в українській, і в закордонній школі. Оцінки із закордонних шкіл перезараховуватимуть.

Навчання за місцем перебування. Діти, які переїхали в безпечніші регіони, з 1 вересня 2025 року навчатимуться очно в школах за місцем фактичного перебування.

Педагогічний патронаж для дітей із тимчасово окупованих територій, які навчаються за індивідуальним графіком. За кожним учнем закріплюють учителя, який зможе разом з дитиною сформувати розклад та траєкторію навчання відповідно до її потреб.

«Якісна освіта – це базова потреба дітей, яку треба забезпечити попри все. Зміни запроваджуємо без бюрократії та виключно з турботою про дітей і вчителів», – наголосив Федоров.

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Виплати ВПО Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Житло Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Переговори Переселенці Покровськ Політика Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії ТОТ Телефони гарячих ліній