Кабмін вніс зміни до постанови, яка регулює порядок забезпечення допоміжними засобами реабілітації ветеранів та військових, а також інших людей з інвалідністю. Зокрема затвердили право на довічне забезпечення засобами реабілітації та спростили процедуру заміни частини протезу — приймальної гільзи (куксоприймача). Така потреба є досить поширеною для протезованих ветеранів та військовослужбовців.
Про це розповіли у Мінсоцполітики та на каналі Ветеран Інфо.
Відтепер для процедури не потрібний висновок мультидисциплінарної реабілітаційної команди, якщо вартість заміни не перевищує 15% граничної ціни протеза. Для військових цей показник вираховують з трикратним збільшенням, й на нього не впливає факт звільнення з військової служби під час лікування та реабілітації.
Заміна відбуватиметься за рішенням комісії протезно-ортопедичного підприємства.
«Протезно-ортопедичне підприємство, яке отримало заявку на проведення ремонту засобу реабілітації, буде зобов’язане до формування попереднього замовлення складати калькуляцію та завантажувати її до електронної особової справи», — зазначили у Ветеран Інфо.
Також посадовці унормували, щоб направлення на отримання допоміжних засобів реабілітації (крім крісел колісних з електроприводом та електроскутерів) було довічним.
Люди з інвалідністю з порушеннями зору або слуху зможуть отримувати компенсацію за самостійно придбані допоміжні засоби реабілітації (наприклад, мобільний телефон чи білу тростину). Робити це можна лише на підставі документа, що підтверджує факт інвалідності.