Музейники Донеччини отримали важливу підтримку для збереження спадщини

Музейники Донеччини отримали важливу підтримку для збереження спадщини

Музейники Донеччини об’єдналися заради спільної мети — збереження культурної спадщини для нащадків. Завдяки ініціативі КЗ «Слов’янський краєзнавчий музей» 16 музеїв Донецької області отримали важливу підтримку для збереження спадщини.

Про це, а також про діяльність «Слов’янського краєзнавчого музею» Вчасним Новинам розповіла директорка Євгенія Калугіна.

За її словами, проєкт на перепакування музейних предметів, які були евакуйовані після початку повномасштабної війни, було написано разом із ГО Museum for Change. І таку допомогу музеям Донеччини надали Центр допомоги мистецтву України та Штаб порятунку спадщини.

«Завдяки організаціям, які пріоритетним напрямом діяльності визначили підтримку культури у надскладний для країни час та неймовірно натхненним колегам 16 музеїв Донеччини отримали чергову партію гуманітарної допомоги, надзвичайно потрібної «тут і зараз», — написала сказала Євгенія Калугіна.

Крім того, музеї отримали потужні безперебійники та іншу оргтехніку для забезпечення діяльності закладів, які продовжують працювати в регіоні, хоч і в обмеженому режимі.

Євгенія нагадала, що КЗ «Слов’янський краєзнавчий музей» у 2022 році було евакуйовано для збереження найважливіших експонатів. Рятувати предмети допомагали співробітники музею та волонтери, зокрема місцевий житель Юрій Мікіш, який організував транспорт та людей, які здійснювали вантажні роботи. Однак попри релокацію комунального закладу, діяльність музею продовжується як у місті Слов’янську, так і в інших регіонах країни.

«Ми проводимо виставки у приміщенні музею, у тому числі місцевих творців та керамістів. Долучаємось до різних активностей у місті, наприклад до створення скульптур в нашому парку Шовковичний. Так, я вважаю, що навіть у такі часи культура має місце бути. Особливо у такі часи. І в тому числі для збереження пам’яті та єднання людей. Тому періодично проводиться й виставка митців зі Слов’янська «НаГрані», яка стартувала у Слов’янську, а тепер відбувається у різних містах країни. Нещодавно завершилася у Львові, а зараз чекаємо на підтвердження проведення виставки у Києві. Цей проєкт має на меті меморіалізувати воєнну трагедію та місцеві будівлі Слов’янська, що постраждали внаслідок російської агресії за період з 2014-го року до сьогодні через роботи місцевих художників і митців», — розповіла Євгенія Калугіна.

Вона також зазначила, що дуже важливо дбати про збереження пам’яті та історії. Тож допомога, яку надали донори, вкрай потрібна.

*Матеріал створено за підтримки програми «Голоси України», яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Зміст публікації не обов’язково відображає думку фонду й учасників програми та є предметом виключної відповідальності авторів.

Останні новини