Російські війська продовжують просуватися на сході, при цьому в українських військових не так багато додаткових військ для розгортання на Покровському фронті, адже багато резервних бригад тепер беруть участь у Курській операції, пише аналітик Forbes Девід Екс
“Взявши Покровськ, Росія могла б послабити українську оборону по всій східній лінії фронту – найважливіша попередня умова для ширшого російського наступу, який міг би призвести до повної окупації Донецької області”, – йдетьсся у статті.
Мета Курської операції ЗСУ
Коли ЗСУ вторглися в Курську область, багато хто ставив собі питання, чому замість цього ці війська не посилили Покровськ. І одне з головних пояснень полягає в тому, що вторгнення мало відвернути російські війська зі сходу, послабивши тиск на Покровськ. У цьому сенсі вторгнення в Курськ могло бути відволікаючим маневром.
“Якщо так, то воно провалилося”, – йдеться в статті.
Наступ у Курській області не тільки не призвів до передислокації деяких російських сил із Донецька, а й посилив брак українських сил у регіоні.
Замість того щоб кинути свої найкращі війська в Курськ, щоб стримати український наступ, Кремль зібрав молодих і погано навчених призовників. Ці підкріплення сповільнили, але не зупинили українське вторгнення. Водночас вони дозволили Кремлю зберегти свої східні сили цілими і неушкодженими.
“Результатом через три тижні після вторгнення України в Курськ стало те, що російський наступ на сході не тільки триває – він набирає обертів. Українські сили, що обороняють Покровськ, поступаються росіянам за чисельністю приблизно вдвічі. Без допомоги у них може не залишитися іншого вибору, крім як здати Покровськ – і це може статися незабаром”, – пише аналітик.
Що Україна може зробити в цій ситуації
Як зазначають аналітики Frontelligence Insight, в українського керівництва є кілька варіантів стабілізації лінії, включно з розгортанням нещодавно сформованих бригад, передислокацією сил із районів Курська і Харкова або виведенням батальйонів із більш стабільних фронтів.
Оптимальним варіантом буде, якщо Генштаб ЗСУ знайде сили для укріплення лінії під Покровськом, і якщо ці сили знекровлять російські бригади і полки доти, доки вони просто не зможуть продовжувати наступ. Це не нездійсненне завдання з огляду на рекордні втрати росіян на Покровському напрямку, проте невідомо, коли такі втрати стануть надто високими для російського командування, зазначає аналітик.
Ситуація на сході – новини
При цьому, на думку військового експерта Павла Нарожного, ворогу потрібен не сам Покровськ, а можливість рухатися на Костянтинівку.