В Індії птахи непритомніють від шаленої спеки. А от електричний струм їм не шкодить, якщо дивитися на те, як птахи зграями сидять на високовольтних дротах. Чи таки шкодить?
Видання Iflscience пояснило, чому птахи можуть спокійно відпочивати на електричних дротах, і їх не вбиває струмом. Насправді все досить просто.
Варто зазначити, що любов птахів до електричних дротів цілком логічна. Це високе місце, звідки добре видно все навколо, зокрема і хижаків. До того ж самі хижаки, принаймні ті, що не вміють літати, не мають жодних шансів дістати птахів там.
Щодо того, чому їх не б’є електричним струмом, відповідь полягає в тому, що сидіти на дроті цілком безпечно, доки ви не торкаєтеся іншого об’єкта.
“Птахи не формують зв’язок між лінією електропередач і землею, тому вони не утворюють [електричний] ланцюг. Але якби ми торкнулися лінії електропередач, стоячи на землі, ми замкнули б ланцюг, і трапилися б погані речі”, — пояснив Вілл Бебб з відділу дикої природи Департаменту природних ресурсів Огайо (США).
Однак правда в тому, що птахів таки частенько вбиває струмом. І відбувається це саме в тих випадках, коли вони примудряються торкнутися двох дротів одночасно, або неізольованих металевих конструкцій електричної опори. Зрозуміло, що така проблема існує перш за все у випадку з великими птахами.
За оцінками одного дослідження 2014 року, тільки у США щороку від ураження електричним струмом гине від 0,9 до 11,6 мільйонів птахів.
Інші наукові відповіді на побутові запитання
Як писав УНІАН, люди, як біологічний вид, за останнє століття анітрохи не змінилися, але спортивні рекорди б’ють постійно. Вчені пояснили, коли ж люди нарешті досягнуть стелі своїх фізичних можливостей у спорті і більше не зможуть бити встановлені раніше рекорди.
Також ми писали, чому горілка не замерзає у морозильнику, хоча інші напої, зокрема і алкогольні, замерзають дуже швидко.