Події в Курській області можуть стати індикатором справжнього ставлення пересічних росіян до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Зараз у них відкрилася можливість продемонструвати, наскільки обґрунтованими є заяви російських опозиціонерів про те, що в Росії народ не підтримує війну. Про це у своєму Телеграм написав радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.
“Базова теорія закордонної російської опозиції та реліктових західних русофілів полягає в тому, що “глибинний народ не підтримує Путіна та війну з Україною”. А репресії начебто змушують його приховувати свою думку, радіти в соцмережах ракетним ударам по містах України й записуватися в армію”, – пише він і додає, що такий погляд є “фатальною помилкою”.
Подоляк називає “випадковими адвокатами диявола” тих, хто вважає вторгнення в Україну “проєктом Кремля” і закликає до послаблення санкцій, бо “народ не винний”.
“Події в Курській чи Бєлгородській областях дають нам змогу поставити певний лабораторний експеримент. (…) Звільнені росіяни можуть виходити з квітами назустріч антипутінським танкам. “Нарешті воля!” Чекатимемо на такі кадри. Хоча вже очевидна неможливість цього. Тому відсутність адекватної реакції [пересічних росіян] на контрвійну лише підтвердить нашу думку про міцний свідомий взаємозв’язок росіян з їхньою владою”, – вважає радник ОП.
Російська опозиція закликає послабити санкції
Як писав УНІАН, російські опозиціонери, яких випустили з в’язниці і передали США кілька днів тому, вже на наступний день закликали Захід послабити санкції проти Росії, оскільки ті буцімто зачіпають пересічних росіян.
“Хіба [в Росії] не існує десятків мільйонів людей, які виступають проти війни? Тому я бачу основний акцент своєї діяльності в тому, щоб нагадувати людям у вільному світі, що Росія і Путін – це не одне й те саме. Санкції мають бути відкалібровані таким чином, щоб вони були спрямовані на Путіна, а не просто на громадян Росії”, – заявив опозиціонер Володимир Кара-Мурза.