Український наступ у Курській області наочно показує, на що здатні українці, коли союзники не зв’язують їм руки. Також ці події, ймовірно засвідчили кардинальну зміну позиції США и ФРН. Про це в авторській статті для видання The Atlantic пише професор стратегічних досліджень в Університеті Сент-Ендрюс у Шотландії Філліпс Пейсон О’Брайен.
Він звернув увагу, що реакція західних союзників України на ці події була досить поблажливою. “Зараз Вашингтон і Берлін, можливо, пом’якшують свої позиції більше, ніж вони прямо говорять”, – вважає автор публікації.
Хоча на перший погляд слабкість російської оборони в Курській області трохи шокує, О’Брайен вважає її цілком очікуваним наслідком того, що Україну досі постійно обмежували у її діях проти Росії.
“Побоювання її (України) союзників щодо перенесення війни на територію Росії дали Володимиру Путіну велику асиметричну перевагу. Росіяни змогли відправити майже всі свої війська в саму Україну, знаючи, що власні партнери України захищають територію Росії від нападу. Москва просто занадто вірила США та Німеччині на слово”, – пояснює аналітик.
О’Брайен також наводить слова українського аналітика Миколи Бєлєскова: “Між країнами, які воюють, немає кордону, є лише фронт. Росіяни про це забули, а українці – ні”.
Відсутність стурбованої реакції урядів США та Німеччини можливо свідчить про те, що Вашингтон і Берлін вже не бояться ударів по РФ, як раніше. Автор публікації припускає, що союзники України нарешті зрозуміли необхідність дозволити українцям вести війну належним чином заради перемоги.
Бої в Курській області: останні новини
Як писав УНІАН, вторгнення України на територію Росії може призвести до швидшого закінчення військового конфлікту. На думку шведського аналітика Андреаса Умланда, операція українських сил в Курській області стала найбільшим територіальним просуванням ЗСУ з часів успішного контрнаступу у Харкові та Херсоні восени 2022 року.
На його думку, Київ готує основу для потенційних переговорів, прагнучи зміцнити свою позицію та публічно заявляючи про готовність.