Ракетна програма України не обмежується "Нептуном": в.Defence Express розкрили подробиці

Ракетна програма України не обмежується "Нептуном": в.Defence Express розкрили подробиці

Коли говорять про успішні приклади розвитку власного вироблення зброї в Україні, зазвичай називають дрони, тому що розвиток цієї галузі найбільш помітний. Але у боротьбі проти ворога також успішно використовуються українські розробки ракетного озброєння, – зазначив в етері телемарафону військовий експерт Defence Express Іван Киричевський.

“В нас застосовуються не тільки БПЛА, але й ракетне озброєння. Про що президент України відчутно натякав в публічних виступах і Сили оборони України теж натякали на використання вітчизняного ракетного озброєння для ударів по території агресора”, – сказав експерт.

Він додав, те, що в Україні є власне озброєння, якісь власні зразки, власні боєприпаси – це все результат успіху вітчизняної оборонної промисловості.

“Просто про дрони в нас говорять найчастіше, але ж не одними дронами, на щастя, наша армія обходиться”, – акцентував Киричевський.

За словами експерта, найбільше в публічному просторі відомо про українську розробку – ракету “Нептун”. Проте, якщо у медіа згадується лише один виріб, то це не означає, що програма може бути обмежена лише одним ним. 

“Просто цивілізовані люди не хизуються своїми ракетами наліво і направо, як це роблять росіяни. А тут якраз, скажімо так, фактор таємничості щодо тих чи інших ракетних програм, він все одно додає додаткових балів до факторів стримування. Якраз так і роблять країни Заходу, Ізраїль, Тайвань. Про їхні ракетні арсенали дуже мало даних і це стримує потенційних агресорів. Бо не відомо, може виявиться щось більше і відповідно прилетить щось більше”,- пояснив Киричевський.

На його думку, інформація щодо виробів на базі ракети “Нептун” з’явилась тому, що в певний момент стало неможливо приховувати фактологічні дані. 

“Бо як так, у росіян щось вибухає, на них щось летить, вони постійно заявляють про збиття чогось там, а ми би весь час мовчали. Судячи зі всього, це той самий успіх, який на рівні військово-політичного керівництва держави було прийнято доцільним визнати”, – додав експерт.

Він зазначив, що те саме стосується і розвитку проекту балістичних ракет “Сапсан”. Якщо про це не пишуть у ЗМІ, то це не факт того, що цей проект на паузі – можливо все якраз навпаки. 

“Те, що в медіа може звучати інформація лише по одному типу ракет, це не означає, що по іншому роботи не можуть вестись. Це означає, що цивілізовані люди ракетами не махають. Коли перші рецензії від росіян прийдуть, що по ним прилетіло щось досі їм невідоме, тоді можливо буде привід говорити про те, працює проект чи не працює”, – акцентував Киричевський.

Він додав, з іншої сторони, якщо дивитись по супутниковим знімкам, наприклад, ударів по російським аеродром “Морозовськ” і “Липецьк”.

“Якось занадто потужно у росіян там склади вибухнули, якось не дуже схоже на результати попередні застосування безпілотників. Я не впевнений, що їх там могли застосовувати, але занадто сильно там все рвануло, навіть як на прольот кількох безпілотників. Щось там не те. Але, найкраще далі залишити три крапки або зробити вигляд, що у нас нічого не відбувається”, – резюмував Киричевський.

Розвиток українського озброєння

Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський під час нещодавнього вечірнього звернення сказав, що за підсумками року Україна виготовить понад мільйон дронів, а за липень місяць українські Сили оборони застосували більше дронів, ніж ворог. Також український лідер повідомив, що прийнято рішення збільшити фінансування ракетної програми задля нарощення випуску ракет вітчизняного виробництва.

Від початку повномасштабної війни в Україні, Сили оборони успішно використовують українську розробку Р-360 “Нептун”. А Румунія навіть зацікавлена співпрацювати у сфері з розробки українських протикорабельних ракет Р-360 “Нептун” за прикладом інших країн Європи.

Раніше керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповідав, що для ефективної боротьби з російською авіацією та нанесення ударів по ворожих аеродромах, Україна може працювати над комплексом “Сапсан” (в експортному варіанті “Грім-2”). Він розроблявся ще до початку повномасштабного вторгнення РФ та унікальний тим, що може бути використаний для запуску ракет по наземних цілях, як система ППО та навіть для запуску протикорабельних ракет. 

Останні новини