Католицьку та православну Пасху можуть об’єднати: анонсовано дату

Католицьку і православну Пасху можуть почати святкувати в один день, про це повідомили представники Вселенського патріархату. Крім того, оголошено й можливу дата об’єднаної Пасхи.

Про це повідомляє Orthodox Times, передає «Апостроф».

Подробиці. Архієпископ Йов Геча нагадав, що до 2025 року віруючі відзначатимуть 1700-річчя першого Вселенського Собору, Нікейського собору. Цей собор відкрив нову сторінку в історії християнства. Представники Всесвітньої Ради Церков планують провести Всесвітню конференцію Комісії віри і порядку.

За словами архієпископа. святкування цієї урочистої події є хорошим приводом для проведення календарної реформи і встановлення спільної дати Пасхи. Архієпископ нагадав, що питання внесення змін до календаря і єдиної дати як для католиків, так і для православних, підіймалося у Православної Церкви ще в минулому столітті. Про це йдеться в різних Енцикліках Вселенських Патріархів.

Зміну календарю обговорювали і в 1923 році, коли Патріарх Мелетій IV скликав Константинопольську раду. Тоді все закінчилося тим, що реформа була прийнята лише частково. Питання про календар і загальну дату Великодня також було включено в число 17 тем для розгляду представниками Великого Собору Православної Церкви 1930 року. Останній раз, коли обговорювалася зміна календаря, був у 1997 році. Однак православні і католики так і не змогли домовитися про встановлення єдиного дня для святкування Пасхи.

Архієпископ вважає, що до 2025 року все може змінитися і католики зможуть відзначати Великдень в один час з православними віруючими.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.