CуспільствоГрошова допомогаДля переселенцівНовини

Виплати ВПО продовжили ще на місяць: кому скасують допомогу з 1 березня

Кабінет міністрів продовжить соціальні виплати всім українцям у статусі внутрішньо переміщених осіб до 1 березня. Після чого отримувати допомогу будуть лише певні категорії переселенців.

За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, уряд «врахував певні труднощі ВПО, особливо у зимовий період».

«Наприклад, знайти роботу, а також іще ряд додаткових обставин, які можуть ускладнити для них перепризначення допомоги як для ВПО».

Урядовиця пояснила, що вже з 1 березня виплати автоматично будуть продовжені окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, пенсіонерам з низьким доходом, у яких пенсія менша за 9444 гривні.

Крім того, з 1 березня соціальні виплати для ВПО автоматично продовжаться для людей з інвалідністю 1 та 2 груп, для дітей з інвалідністю та дітей-сиріт.

Передбачено виплати й для інших категорій сімей, які після 1 березня можуть звертатися по відповідну допомогу.

«Це стосується сімей, де один із батьків займається доглядом дитини до 14 років, яка змушена відвідувати уроки в онлайн-режимі, тобто дистанційно. Це зазвичай діти, чиї школи перебувають у місцях ведення бойових дій. Тобто зрозуміло, що один із батьків не може працювати», — сказала глава Мінсоцполітики Оксана Жолнович.

Буде продовжено виплати й для родин ВПО, які працевлаштувалися торік, але мають невеликий рівень доходу (менше 9400 гривень на кожного члена сім’ї).

«Так само ми будемо продовжувати допомогу тим людям, які проживають на умовно безпечних територіях, але їхні діти не ходять у садочки через нестачу місць. Тоді ми будемо вважати, що мама не працює з незалежних від неї обставин, адже змушена здійснювати догляд за своїми дітьми», – зауважила міністерка.

Хто точно втратитить виплати ВПО

З 1 грудня 2023 року запрацювала норма для ВПО, яка вимагає, щоб непрацююча особа працездатного віку протягом трьох місяців з дня призначення допомоги сприяла своїй зайнятості. Вона має:

  • знайти роботу;
  • відкрити ФОП;
  • подати заяву для отримання допомоги на здобуття економічної самостійності, мікрогранту, гранту на створення або на розвиток власного бізнесу, ваучера на навчання;
  • або набути статус безробітного.

У разі, якщо людина не сприятиме своїй зайнятості або не набуде статусу безробітного протягом трьох місяців з дня призначення допомоги, виплату їй допомоги буде припинено з місяця, що настає після закінчення тримісячного строку.

Таким чином, вже у березні 2024 році можуть мати місце випадки припинення виплати допомоги через невиконання цієї вимоги.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.