Без категоріїНовини

Президент так і не подав обіцяний законопроєкт про територіальну оборону

Президент України Володимир Зеленський не вніс на розгляд Верховної Ради України свій законопроєкт про територіальну оборону, як це було обіцяно до кінця грудня 2020 року.

Про це свідчить інформаційний портал Верховної Ради України де станом на 4 січня 2021 року відсутній президентський законопроєкт з питань територіальної оборони.

Подробиці. Раніше у Зеленського розкритикували проєкт Закону про територіальну оборону №4504, що розроблений групою авторів та поданий депутатом Андрієм Шараськіним. Критиці було піддано положення, що стосуються зберігання зброї вдома, порядок підпорядкування і фінансування тероборони, зокрема було відмічено високі ризики сепаратизму закладені у проєкт.

Натомість за участю Міноборони було розроблено законопроєкт, який не передбачає радикальних змін у системі територіальній оборони, яка існує зараз та ґрунтується на кадрових бригадах мобілізаційного типу з терміном готовності до 30 діб.

Нагадаємо. За чинним на сьогодні законом, завданнями тероборони є: охорона та захист держкордону, охорона органів держвлади, військового управління, забезпечення стратегічного (оперативного) розгортання військ, охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій; боротьба з диверсійно-розвідувальними силами та підтримання режиму воєнного стану.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.