CуспільствоДля переселенцівКомуналкаНовиниСубсидія

Субсидії для ВПО: куди звертатись, як оформити та перевірити

У жовтні відбувається призначення субсидій на опалювальний період. Їх перераховують та надають громадянам, які цього потребують. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, тарифи на опалювальний сезон залишаються без змін. Тим, хто у вересні отримував субсидію, не потрібно звертатися з новою заявою – пенсійний фонд все перерахує.

Переселенці також можуть подати документи для призначення допомоги. Скористатися можливістю можна навіть якщо не має договору на оренду житла.

Якщо договір оренди є, його необхідно додати до стандартного пакета документів. У разі, якщо договору немає, потрібно надати довідку ВПО про реєстрацію за новою адресою проживання.

Загалом до переліку необхідних паперів входять:

  • заява на отримання субсидії;
  • паспорт та реєстраційний номер платника податків;
  • довідка про статус ВПО;
  • декларація про доходи та витрати (тут вказується, скільки людей проживає).

Субсидію можна оформити в сервісному центрі Пенсійного фонду, місцевій раду або ЦНАПі. Крім того, подати документи можна в онлайн-режимі через: портал «Дія», портал Пенсійного фонду, мобільний застосунок ПФУ.

Важливо! Під час розрахунку розміру субсидії для ВПО не враховуються кошти, отримані від благодійних організацій, гранти на навчання, а також допомога від держави на проживання.

Як перевірити, чи призначили субсидію

Українці можуть самостійно дізнатися, чи призначили субсидію на оплату комунальних послуг. Для цього потрібно:

  • перейти на державний вебпортал;
  • ввести свої дані: область, місто, вулицю, номер будинку та квартири. Вводити ПІБ, номер паспорта, ІПН – не потрібно;
  • підтвердити, що ви не робот, і натиснути кнопку «Шукати».
  • В результаті на екрані користувача з’явиться вся інформація про субсидію — її нарахування, суму та період призначення.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.