Без категоріїНовини

Волкер розповів про відносини США з Україною: нові обличчя і новий рівень уваги

Колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер як ніхто знає, що відбувається в Україні і в США. Проте у Сполучених Штатах вже новий президент і дещо може змінитися.

Про це Курт Волкер розповів в інтерв’ю Радіо Свобода, передають Вчасні Новини.

Подробиці. За словами Волкера, двопартійна підтримка України з боку Сполучених Штатів триватиме за президентства Джо Байдена, але увага до неї може зрости. Щодо ситуації на Донбасі, то це залежить передусім від готовності Росії припинити агресію.

«Питання в тому, чи Росія хоче зупинити війну, чи ні. Зараз Путін, на мою думку, вважає, що війна служить його цілям: вона розхитує Україну, дещо дестабілізує її, вона утримує її від взаємодії з Європою, від взаємодії з НАТО. Тому, я думаю, Путін вважає корисною справою, щоб війна тривала», – сказав Волкер.

На його думку, Захід «мав би піти на більший тиск на Росію», аби її президент Володимир Путін «побачив, що він нічого не здобуває, окупуючи частини України, а натомість платить дуже високу ціну за це». Водночас він додає, що варто очікувати більшої присутності української теми в порядку денному Вашингтону.

«Буде й нове: нові обличчя і новий рівень уваги. Під час останнього року адміністрації Трампа – через процес імпічменту – присутності США, залучення США в українських питаннях не було. Я думаю, адміністрація Байдена доможеться, що це залучення повернеться», – спрогнозував Волкер.

Загалом ексдипломат прогнозує, що політика Вашингтону щодо підтримки Києва не зміниться.

«За час адміністрації Трампа ми з самого початку досягли значного прогресу зі встановлення політики невизнання щодо захоплення Росією Криму, зняття заборони на постачання озброєнь, так що ми змогли продавати корисне оборонне обладнання, ті ж «джавеліни». І все це буде тривати і за адміністрації Байдена», – вважає він.

Нагадаємо. 20 січня Джо Байден склав офіційну присягу і набув повноважень 46-го президента Сполучених Штатів.

Курт Волкер обіймав посаду спеціального представника Державного департаменту США з питань України у 2017-2019 роках. Він подав у відставку на тлі процесу імпічменту президента США Дональда Трампа, якого звинувачували в тиску на Україну.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.