Без категорії

Ревакцинація проти COVID-19. У МОЗ розповіли, як вона відбуватиметься

Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю «Суспільному».

За його словами, людина, яка отримала щеплення у 2021 році, має через рік звернутися до пункту щеплення та центру вакцинації населення й отримати повторне щеплення двома дозами вакцини.

«При цьому вона (людина — ред.) може обрати інший тип вакцини, який використовувався під час першого щеплення», — пояснив він.

За його словами, в Україну може приїхати будь-яка вакцина: AstraZeneca, Moderna, Johnson & Johnson тощо. Точний графік постачання препарату за механізмом розподілу вакцин у світі COVAX буде відомий у першому кварталі 2022 року.

«Враховуючи поточні залишки, у нас є законтрактовано або вже гарантовано надходження для вакцинації принаймні 70% населення України повноцінною ревакцинацією двома дозами», — запевнив він.

Які успіхи з базовим курсом щеплення?

Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. Загалом Україна наразі отримала 40,9 мільйона доз вакцини. Щеплення роблять препаратами від фармкомпаній AstraZeneca, Sinovac (вакцина CoronaVac), Pfizer (вакцина Comirnaty) та Moderna.

Від початку масової вакцинації у країні зробили 27 951 765 щеплень проти коронавірусу. Принаймні першу дозу отримали 14,5 мільйона людей, а повністю вакцинувалися — 13,3 млн. Також вже 1 811 людей отримали додаткову дозу та 367 — ревакцинальну, тобто бустерну.

Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мали робити щонайменше по 5,6 мільйона щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. Однак таких темпів досягнути не вдалося.

План вакцинації передбачає, що в серпні мали зробити 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця. Проте в реальності вийшло інакше: у серпні зробили 3,6 мільйона щеплень, у вересні — 3,2 млн. У жовтні вдалося виконати план — зробили 8,4 млн щеплень, а от у листопаді — 7,05 млн.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.