Портнов

Заборона стосується відзначення пам’ятних дат та ювілеїв восьми історичних діячів України. При цьому Портнов послався на закон про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Про це повідомляє Слідство.Інфо, передають Вчасні Новини.

Подробиці. Окружний адміністративний суд Києва заборонив Київській міській держадміністрації відзначати річниці днів восьми українських діячів. Про це йдеться в ухвалі суду від 19 січня 2021 року.

Позов у цій справі подав ексзаступник глави Адміністрації колишнього президента Януковича, проросійський діяч Андрій Портнов.

Заборона стосується святкування пам’ятних дат і ювілеїв восьми історичних діячів:

  1. полковника Армії Української Держави Івана Полтавця-Остряниці;
  2. полковника Української повстанської армії Василя Левковича;
  3. полковника УПА Василя Сидора;
  4. полковника УПА Василя Галаси;
  5. письменника і журналіста Власа Самчука;
  6. письменника і політика Юрія Липи;
  7. українського вченого і редактора Енциклопедії українознавства Володимира Кубійовича;
  8. голови Проводу Організації українських націоналістів Андрія Мельника.

У позові соратник президента-втікача зазначив, що Юрій Липа нібито «відомий своїми антисемітськими висловлюваннями і закликами», а серед інших згаданих діячів є і ті, що нібито «тісно співпрацювали з німецькими нацистами».

При цьому Портнов послався на закон про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки.

У КМДА зазначили, що рішення про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв цих історичних діячів було направлено на розвиток історичної свідомості українців і збереження національної пам’яті. Також у відомстві зазначили, що вибирали пам’ятні дати, відштовхуючись від списку, який є в українському інституті національної пам’яті.

Від Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.