Без категорії

​Проти COVID-19 принаймні однією дозою вже щеплені понад 96% освітян. На Дніпропетровщині найвищі показники

Про це 30 грудня повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет із посиланням на оперативну інформацію місцевих органів.

За його даними, найвищі показники щеплених двома дозами по областях:

Дніпропетровська — 96,08%;Луганська — 95,62%;Полтавська — 95,44%;Черкаська — 95,39%;Сумська — 95,36%.

Найбільшу кількість вакцинованих повним циклом працівників демонструють заклади спеціалізованої (96,72%), професійної (93,75%) та загальної середньої (92,87%) освіти.

Де що менш високі показники щеплення серед працівників дошкільної (89,94%), фахової передвищої (87,45%) та вищої (82,94%) освіти.

Станом на 30 грудня, за оперативною інформацією областей, дистанційно продовжують працювати 113 закладів загальної середньої освіти, на канікулах перебувають 7 527 шкіл.

Нагадаємо, з 8 листопада невакцинованих працівників почали відстороняти від роботи. Директор закладу чи державного органу повинен видати відповідний наказ. До набуття чинності постанови керівники мали попередити співробітників про можливі наслідки не вакцинування.

Що робити, якщо відсторонили від роботи?

Відсторонення триватиме до моменту усунення його причини. Повернутися до роботи можна буде вже після щеплення першою дозою вакцини проти COVID-19.

Роботодавець не має права звільняти працівника, який відмовився чи ухиляється від обов’язкового профілактичного щеплення. Якщо таке стається, працівник має право поскаржитись у Держслужбу з питань праці.

Водночас працедавець має право відсторонити працівника без збереження зарплати, якщо той відмовляється або ухиляється від вакцинації — це зазначено у ст. 12 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб». Проте за людиною зберігається місце роботи.

Крім того, відстороненим без щеплення не виплачуватимуть лікарняний.

Кого не можуть відсторонити?

Працівників, які мають протипоказання до щеплення. Водночас працедавці мають законне право вимагати таку довідку від співробітника: там не буде вказуватися конкретний діагноз людини, тож не буде розголошення приватної інформації.

Якщо протипоказання до вакцинації в людини тимчасове, довідка матиме обмежений термін дії ㅡ від трьох місяців або більше.

Також працедавці не зможуть відсторонити від роботи людей, які отримали лише першу дозу вакцини, оскільки у цій ситуації не йдеться про ухилення чи відмову від вакцинації.

Крім того, люди, які перехворіли на COVID-19, можуть отримати відповідні сертифікати та скористатися ними. Наразі у Мінцифри завершують роботу над такими сертифікатами в «Дії».

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.