Помирають молоді: на Закарпатті можуть перейти до лікування тільки «перспективних до життя» (відео)

Через критичну ситуацію з коронавірусом в регіоні у лікарнях можуть ввести так зване «медичне сортування», коли лікувати будуть тільки «перспективних до життя».

Таку заяву зробив керівник Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака, кандидат медичних наук Юрій Яцина у відеозверненні, передають Вчасні Новини.

Подробиці. За словами лікарі, у регіоні можуть ввести так зване «медичне сортування». Саме так діють у надзвичайних ситуаціях.

«Коли наступає форс-мажор, екстремальна ситуація, коли поступають масово хворі, у медицині катастроф є такий пункт: «медичне сортування». Що це таке… Якщо можливості надання адекватного лікування обмежені, то це адекватне лікування надається пацієнтам, які перспективні для життя. Тобто пацієнти вкрай важкі можуть не отримати належну медичну допомогу. Це не моя вигадка. Це – такі положення при надзвичайних ситуаціях», – розповів він.

За його словами, практично всі місця для надання кисневої терапії зайняті. При цьому нова хвиля коронавірусу протікає інакше.

«Мабуть, маємо все-таки мутований штамп даної інфекції. Хворіють молоді люди, і помирають молоді люди», – підкреслив він.

Юрій Яцина звернувся до всіх мешканців регіону з проханням дотримуватися карантинних обмежень, аби зупинити поширення смертельної інфекції.

«Я вас дуже прошу, кількість хворих невпинно зростає. Кількість місць невпинно падає. Кількість лікарів, можливість надання допомоги також знаходиться у критичній ситуації. Вони фізично і морально виснажуються. Я вас дуже прошу – зупинимо цей ковід, бо він зупинить нас. Будьте мудрі, мені все одно, хто вірить в нього, хто ні. Це – реальна картина, яка потребує негайного реагування. Я вас дуже прошу – прислухайтеся. Я вас дуже прошу, будьте мудрими, аби це питання призупинити. Допоможіть», – підсумував він.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.