як купувати долари

Цього року вже відбулися зміни у правилах покупки валюти для громадян та юридичних осіб. У НБУ роз’яснили, як купувати долари.

Про це повідомляє Обозреватель з посиланням на радника голови правління «Кредитвест банку» Василь Невмержицький, передають Вчасні Новини.

Подробиці. У кінці 2019 року Нацбанк анонсував пом’якшення на купівлю валюти усім юридичним особам без зобов’язань у вигляді зовнішньоекономічних контрактів. Тож що будь-яка компанія зможе купити валюту на міжбанку так, як це робить людина в обмінному пункті.

«Це дозволить збільшити ліквідність валютного ринку в середньостроковій перспективі. Але на першому етапі можливе зростання попиту на валюту, що спровокує подорожчання долара. НБУ добре це розуміє, тому не поспішає з впровадженням цього послаблення та розраховує оптимальний момент. Для мінімізації впливу на ринок, робити це краще на стійкому тренді до зміцнення гривні», – йдеться в повідомленні.

Які правила покупки доларів в Україні вже змінили в 2021-му

  • Банкам і фінансовим організаціям дозволили купувати валюту в населення в терміналах самообслуговування.
  • Переказувати валюту за кордон і отримувати її можна за допомогою цифрових паспортів у мобільному додатку «Дія».
  • Клієнтам-юридичним і фізичним особам дозволили проводити операції з продажу іноземної валюти на умовах «форвард» (контракт на продаж у майбутньому).

За словами виконавчого директора Незалежної асоціації банків України Олени Коробкової, Форвард є класичним інструментом для хеджування валютного ризику або для заробітку на коливаннях курсів валют.

«Наприклад, для компанії, яка закуповує сировину за кордоном, валютний форвард дозволяє заздалегідь визначити обмінний курс і виключити ризик несподіваних втрат через коливання ринкового курсу в день майбутньої покупки. Фізичні особи рідко потребують такого хеджування (наприклад, для оплати навчання або лікування за кордоном), але можуть використовувати форварди для заробітку. Проте коливання курсу можуть призводити і до збитків», – пояснила Коробкова.

Як купувати долари громадянам

Чи потрібен паспорт? Нормативно-правові акти Національного банку не встановлюють вимоги щодо надання паспорта під час здійснення такої операції. Водночас банк може самостійно визначати систему моніторингу операцій своїх клієнтів і має право вимагати показати документ.

Чи можна купувати іноземну валюту для авансу платежів за договорами імпорту товарів? Можна,оскільки у нормативно-правових актах НБУ немає заборони щодо купівлі іноземної валюти юридичними особами та фізичними особами-підприємцями для проведення авансових платежів.

Чи можуть фізичні особи інвестувати за кордон через іноземного брокера (посередника)? Можуть, проте ці операції мають здійснюватися в межах електронного ліміту (100 тис євро на календарний рік) і з урахуванням обмежень на здійснення інвестицій у певні зарубіжні країни.

Скільки можна купувати доларів і вивозити в день? Робити перекази, купувати валюту можна на суму 400 тис. грн в еквіваленті в день. Вивезти за кордон можна до 10 тис. євро. Якщо потрібно більше, потрібно надати документи, які підтверджують походження коштів.

Від Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.