З ОРДЛО і Криму можна буде в’їхати за експрес-тестом

На КПВВ можна буде пройти експрес-тестування на антиген до коронавірусу. Мовиться про людей, які в’їжджають на контрольовану урядом України територію з окупованого Криму та ОРДЛО.

Подробиці. Експрес-тест на антиген до коронавірусу можна буде здати безпосередньо у КПВВ (контрольному пункті в’їзду-виїзду). Відповідну постанову Кабінету Міністрів України за номером 9 від 5 січня опублікували на Урядовому порталі.

Мовиться про людей, які заїжджають на контрольовану українським урядом територію з окупованого Криму та частини Донецької й Луганської областей. Тепер вони не повинні будуть йти на самоізоляцію, якщо тест буде негативним.

Уряд змінив постанову «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 9 грудня 2020 року.

Згідно з цими змінами:

  • Не потрібною буде самоізоляція чи обсервація прибулої з тимчасово окупованих територій людини, якщо результат тесту на COVID-19 – негативний.
  • Тестувати можна як методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), так і експрес-тестом на визначення антигена коронавірусу.
  • Тест треба буде зробити після перетину КПВВ, пункти тестування мають забезпечити обласні адміністрації Донецької, Луганської та Херсонської областей.

Тобто, якщо людина прийшла на КПВВ, зробила експрес-тест на COVID-19, і його результат виявився негативним – вона може спокійно подорожувати Україною без обсервацій та самоізоляцій.

Важливо: після перетину державного кордону самоізоляцію можна припинити тільки за наявності негативного результату ПЛР-тесту.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.