Без категоріїКрим

Кривонос розповів про нереалізований план витіснення РФ з Криму

Генштаб України ще в січні 2014 року підняв за тривогою боєздатні частини десантників і спецпризначенців. За планом Генштабу, елітні підрозділи мали витіснити російських військових із Криму.

Про це розповів ексзаступник секретаря РНБО України Сергій Кривонос у коментарі Радіо Свобода.

Подробиці. У 2014 році Кривонос керував полком спецпризначенців. За його словами, у лютому його десантники готувалися відбути до Криму. Операція зі звільнення півострова мала початися на початку березня. Вони повинні були увійти до Криму та посилити угруповання українських військ на півострові.

Кривонос зазначив, що тоді в Генштабі ЗСУ розробили триетапний план звільнення півострова. На той час у Криму на планових навчаннях вже перебувала розвідувальна рота 25-ї повітряно-десантної бригади ЗСУ.

«ЗСУ розглядали варіант захоплення наших територій. І багато військових частин були орієнтовані діяти згідно з цим планом, щоб відбити ймовірні спроби захоплення територій. Серед них і частини ВДВ: 25 повітряно-десантна бригада й 79 аеромобільна бригада. Вони повинні були увійти до Криму, зайняти позиції та посилити те угруповання в Криму, яке було на той час у Збройних сил України», – розповів Кривонос.

Проте одна з найбоєздатніших українських частин у Криму, що знаходилася у Перевальному (36 бригада), була здана росіянам. Колишні колеги зазначають, що командир частини Сергій Стороженко здав українську частину росіянам, але спочатку він передав військовим РФ бронетехніку. Навідник-оператор БМП-2 36-ї бригади берегової оборони Михайло Старостін розповідав, що за наказом Стороженка бійці залишили техніку в парку, за півтора кілометра від казарм.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.