Новини

У центрі Берліна Навальний б’є Путіна: встановлено велетенську «скульптуру» (відео)

У самому центрі Берліна з 9 квітня до 9 травня, між Бранденбурзькими воротами та Бундестагом, стояло наметове містечко «Stop Putin Terror». Робота була завершена передачею представникам влади ФРН вимог громадян, які незгодні з сьогоднішньою політикою Кремля.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу, передають Вчасні Новини.

Подробиці. Ініціатором акції виявився російський активіст, який живе в Берліні, Дмитро Баграш. За його словами, важливим результатом роботи містечка, в якому активіст ночував фактично весь місяць при насправді штормовій погоді, було те, що «багатьох людей, які до цього частково не визначилися зі своєю позицією, або навіть були на стороні Путіна, вдалося переконати».

Чимало німецьких політиків завітали до майданчика, на якому були представлені, серед іншого, фотографії жертв режиму, серед них і українські.

«Вимоги до німецького уряду та німецьких бюрократав, які є реальним, їх можна виконати, були продекламовані», – розповів Баграш.

Загалом було проведено понад 30 телемостів з експертами з Німеччини, Росії, України, Білорусі. Обговорювалися, зокрема, такі теми, як незаконна анексія Криму та порушення там прав людини, війна на сході України, проєкт Nord Stream 2, утиски в Росії, доля Олексія Навального тощо.

В останній день до берлінських активістів долучилися представники з землі Північний Рейн-Вестфалія. Зокрема, вони привезли велетенську «скульптуру», яка показує Путіна та Навального. Фігура були створена до цього річного карнавалу в Дюссельдорфі, але карнавал було скасовано.

Також було виставлено портрет Путіна російського художника з Дюссельдорфа Леоніда Абрамова (нині покійного), написаного разом з художницею Катериною Мальдон. З цим портретом російські та українські активісти виходили в Кельні на всі проукраїнські мітинги, починаючи з 2014 року.

На акції виступив також російсько-німецький музикант з українськими коріннями, скрипаль Міша Нодельман, який закликав вшанувати пам’ять 15 тисяч українських жертв. Він з 2014 року активно підтримує Україну та засуджує режим Путіна за розв’язану проти України війну.

Місячна акція Демократичний табір «Зупиніть терор Путіна!» була організована проєвропейські налаштованими виходцями з країн колишнього СРСР, які не згодні з сьогоднішньою політикою Російської Федерації.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.