Донецька областьЗдоров'яМедицинаНовини

На Донеччині щеплять від грипу лише медиків – не вистачає вакцини

В аптечній мережі Донецької області немає вакцини від грипу. Наразі щеплять тільки медичних працівників тією вакциною, яку отримали через гуманітарну допомогу, а це лише 50%.

Про це повідомили медики на брифінгу в Донецькій ОВА, передає Укрінформ.

Завідувача відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю державної установи «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» Наталія Сметаніна зазначила, що в аптечній мережі Донеччини зараз немає вакцини.

«Тільки місцеві органи влади можуть придбати цю вакцину за кошти місцевих бюджетів і розподілити тоді для імунізації населення, яке відноситься до групи ризику», – сказала вона.

Заступник начальника управління організації та розвитку медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Донецької ОВА Олександр Педенко зазначив, що вакцину Україна отримала як гуманітарну допомогу, але вона «прийшла не в тій кількості, яку ми очікували».

«На жаль, прийшло майже 50% від замовленої кількості», – сказав він.

Він порадив жителям Донеччини самостійно замовляти в аптеках вакцину. Через деякий час їм її доставлять.

«Аптекам, де є холодильники для зберігання вакцин – медичних імунобіологічних препаратів, можна зробити замовлення на вакцину проти грипу тим, хто бажає щепитися. Аптеки зроблять замовлення і через певний час отримають вакцину. Роздрібна ціна на вакцину від грипу коливається десь 250-350 грн в залежності від виробника», – пояснив Педенко.

Водночас на брифінгу наголосили, що в Донецькій області у всіх пунктах щеплення нині є вакцина Pfizer проти COVID-19, вона безкоштовна і в достатній кількості.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.