Події

Радник Зеленського закликав країни G7 та ЄС до енергетичного ембарго на енергоносії РФ

Країни “Великої сімки” (G7) та Європейський Союз мають запровадити енергетичне ембарго на російські енергоносії, а також допомогти Україні закрити дефіцит бюджету, що виник унаслідок повномасштабного вторгнення Росії на нашу територію, розповів радник президента України з економічних питань в інтерв’ю виданню The New Yorker.

Як повідомляється на сайті Офісу президента в суботу, радник глави держави зазначив, що навіть після того, як президент США Джозеф Байден назвав геноцидом те, що творить армія РФ в Україні, європейські союзники все ще затягують з оголошенням енергетичного ембарго щодо РФ. “Ми говоримо: дивіться, ви припиняєте закупівлю російської ікри. Однак те, що справді може завдати удару по російській військовій машині – це нафта. А з нафтою досі нічого не сталося – тривають постійні розмови, які так ні до чого й не привели”, – сказав Устенко.

За його словами, деякі європейські країни почали купувати навіть більше російського газу та нафти, ніж до війни. Хоча це може пояснюватися й тим, що ці країни намагалися нарощувати свої енергетичні запаси в очікуванні ембарго, яке, на їхню думку, таки буде запроваджено.

Радник президента України визнав, що Німеччина та Франція – дві найбільші економіки ЄС – скоротили імпорт російської нафти з початку війни, але зазначив, що вони все ще купують великі обсяги цього енергоносія.

На думку Устенка, Вашингтон має посилити тиск на своїх європейських союзників, щоб вони приєдналися до енергетичного ембарго.

Він також закликав США та інших членів G7 надати велику фінансову підтримку українському уряду, який і фінансує оборону в умовах війни, і продовжує соціальні виплати та підтримку свого населення. “Падіння нашої економіки внаслідок ворожої агресії значне. Майже половина наших підприємств працює не на повну потужність. Наші бюджетні надходження істотно впали, а бюджетний дефіцит збільшився. Цей дефіцит потрібно фінансувати”, – сказав він.

Устенко оцінив дефіцит українського бюджету на рівні близько $8 млрд на місяць. За його словами, для України за нинішніх умов було б недоцільним робити запозичення на міжнародних фінансових ринках для покриття цього дефіциту. Але якщо країни “Великої сімки” нададуть $50 млрд нового фінансування, це дасть змогу вирішити проблему дефіциту принаймні ще на шість місяців. “Нам потрібна додаткова фінансова підтримка, зокрема зі Сполучених Штатів. Звичайно, США були дуже люб’язні, надавши нам зброю. Але цього замало”, – зазначив радник глави Української держави.

За його словами, негайне запровадження енергетичного ембарго б’є по найбільш уразливому місцю РФ, а моральний аргумент має бути принаймні таким же вагомим, як і економічний. “Якщо хтось вчиняє воєнний злочин, а третя сторона дає гроші воєнному злочинцю, то для нас в Україні ця третя сторона теж перебуває в циклі скоєння того ж воєнного злочину. Тому що третя сторона своїми грошима підтримує воєнний злочин”, – резюмував Устенко.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.