CуспільствоНовини

У додатку «Дія» з’явилися нові послуги: петиції, електронний підпис, єМалятко

Міністерство цифрової трансформації збільшило кількість послуг у додатку «Дія» і розповіло, як скористатися смартфоном для отримання е-підпису

Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри, передають Вчасні Новини.

Міністерство цифрової трансформації збільшило кількість послуг у додатку «Дія». Там з’явилися нові будівельні послуги та можливість підписати петицію.

«Будівельна сфера – одна з найкорумпованіших в Україні. Річний обсяг хабарів у будівництві становив понад 3 млрд грн. Однак ми цифровізуємо цю галузь і прибираємо чиновника з процесу ухвалення рішень, що дозволяє боротися з корупцією», – йдеться в повідомленні.

Окрім того, як повідомили у відомстві, тепер українці зможуть створювати, підтримувати та підписувати петиції через додаток.

«Команда Мінцифри на шляху до побудови цифрової держави створила інструмент, наступний крок – за громадянами. Лише спільними зусиллями ми зможемо збудувати нову, успішну, комфортну та справедливу Україну. Тепер кожен може створювати й підтримувати електронні петиції на порталі «Дія», – розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Ще одна нова функція додатку – шеринг документів за допомогою QR-кодів.

«Тепер не обов’язково ксерити копії документів чи заповнювати бланки, наприклад, заселяючись у готель чи оформлюючи кредит у банку. За допомогою статичного QR можна ділитися необхідними документами онлайн. Бізнесу лише треба згенерувати код на порталі Дія та роздрукувати його, клієнтам – відсканувати його, поставити підпис і надіслати документи на необхідну пошту», – розповіли у міністерстві.

Відтепер у додатку й доступна послуга електронного підпису просто у смартфоні. Можна підписувати будь-які документи та отримувати державні послуги з телефона у будь-якому місці безкоштовно у декілька кліків.

Вже сьогодні можна оновити додаток та користуватися цією можливістю. Це працює таким чином: потрібно перейти у Налаштування та натиснути Дія.Підпис і Створити.

Згодом система відсканує ваше обличчя через камеру смартфону, щоб додаток міг звірити вашу особистість з фото, яке ви робили у реєстрі на отримання ID-картки або закордонний паспорт.

Після цього потрібно придумати код з п’яти цифр – це ще один бар’єр для того, щоб документи були у безпеці. І все – підпис створено.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.