Бізнес Туреччини та Японії об’єднали зусилля у проєктах з відбудови України

Турецькі та японські компанії, представники яких зібралися на бізнес-форумі у Стамбулі, планують брати активну участь у проєктах з відбудови України. Вони вже оцінюють інвестиційні можливості та потенційні проєкти для найбільш ефективної реалізації.

Про це повідомляє власкор Укрінформу, передають Вчасні Новини.

Турецько-українсько-японський бізнес-форум відкрив посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Зараз Україна переживає найбільш драматичний період своєї історії. Водночас, це найбільш героїчний період нашої історії. Ми не лише здивували весь світ, ми самі здивувалися, і слоган «Будь сміливим, як Україна» став міжнародним… Російська агресія змусила нас бути сильними й сміливими, швидкими та результативними. Росія спробувала зруйнувати нашу націю, але їй цього не вдалося, випробовувала нас холодом – не вдалося, хотіла завадити демократичному розвитку нашої держави – і тут поразка… Ми вдячні світові і кожній країні, Туреччині та Японії, за підтримку й надану допомогу», – сказав Боднар

За його словами, форум у Стамбулі є особливо корисним з огляду на досвід турецьких компаній, які активно працюють в Україні, та готові ділитися набутками із представниками японського бізнесу.

«Сьогодні нам потрібно більше проєктів, більше інвестицій, більше міжнародних партнерів, які прийдуть в Україну. Ми ж візьмемо на себе відповідальність підтримати цей процес. Це саме той час можливості для подвоєння чи потроєння своїх інвестицій», – сказав Боднар.

Посол Японії в Туреччині Такахіко Катсумата висловив упевненість в тому, що турецькі та японські підприємства зроблять свій внесок у відбудову та зміцнення України.

«Надіюся, що цей форум дасть можливість нам використати силу та міць японських і турецьких компаній у відбудові та відновленні України», – наголосив Катсумата.

Він також повідомив, що Японія наступного року в Токіо має намір приймати японсько-українську конференцію з промоції економічного відновлення України.

Голова турецько-української бізнес-асоціації (TUID) Бурак Пехліван акцентував на тому, що турецькі компанії продовжують активну роботу в Україні і в умовах війни.

«Турецькі компанії були найбільш активними в Україні – до війни бізнес-діяльність здійснювали понад 700 компаній, їхні інвестиції перевищували 4,5 млрд дол. США. Завдяки цим показникам Туреччина увійшла до трійки найбільших інвесторів іноземного капіталу в Україну… Турецький бізнес має великі сподівання на завершення війни на основі принципу територіальної цілісності України та воліє працювати в умовах миру, хоча не припиняє свою діяльність і в нинішніх умовах», – сказав Пехліван.

Очільник TUID наголосив, що післявоєнний період відновлення займе час, тому саме зараз потрібно налагоджувати кооперацію, розвивати бізнес-звʼязки, обговорювати проєкти, не чекаючи закінчення війни.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.