Новини

Словаччина висилає російських дипломатів

Троє співробітників посольства РФ у Братиславі протягом тижня повинні покинути територію Словаччини відповідно до актуальної геополітичної ситуації, а також у зв’язку із ситуацією в Чехії.

Про це заявив у четвер на пресконференції прем’єр Словаччини Едуард Хегер, передають Вчасні Новини.

Подробиці. Раніше глава МЗС Словаччини Іван Корчок заявляв, що Словаччина зробить чіткі дії в підтримку Чехії, де сталися вибухи у Врбетіце.

«Відповідно до актуальної геополітичної ситуації, а також у зв’язку із ситуацією в Чехії три співробітника посольства РФ в Братиславі протягом семи днів повинні покинути територію Словаччини», – сказав Хегер.

Нагадаємо. Сьогодні, 22 квітня, Чехія вирішила вислати близько 70 співробітників російського диппредставництва.

Окремо Чехія просила союзників по НАТО викликати російських послів у своїх країнах як доказ їхнього протесту проти руйнівної діяльності Росії. Прага ознайомила союзників у НАТО з детальними доказами причетності російських агентів ГРУ до вибуху у Врбетице.

Окрім того, Сенат (верхня палата парламенту) Чехії визнав вибухи у Врбетіце в 2014 році актом державного тероризму проти однієї держави-члена Європейського союзу, а отже і проти всього ЄС. Сенатори закликали уряд Чехії розірвати договір про дружні відносини і співробітництво з Росією – за відповідну резолюцію проголосували 67 з 72 присутніх на засіданні членів Сенату

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.