Мінреінтеграції закликає парламент прийняти законопроєкт про освіту, отриману на ТОТ

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території (ТОТ) України №9591.

Документ передбачає механізм атестації результатів навчання, отриманих на ТОТ, та подальший шлях в освітній траєкторії – продовження навчання, складання певних іспитів чи отримання освітнього документа.

Про це ще 10 серпня 2023 року повідомила пресслужба Представництва президента в Автономній Республіці Крим та свідчить картка законопроєкту.

Ініціатори законопроєкту нагадують у пояснювальній записці, що громадяни, які почали навчались на ТОТ після 20 лютого 2014 року, позбавлені права на проходження атестації для визнання та оцінки результатів такого навчання. Через масштабні порушення прав людини на ТОТ, загрозу переслідування з боку окупаційної влади, підвищеного ризику мобілізації та призову на строкову службу до ворожої армії значна частина жителів ТОТ переміщуються на підконтрольну уряду України територію.

Водночас новий законопроєкт передбачає механізм атестації результатів навчання, отриманих на ТОТ. Також він містить подальший шлях в освітній траєкторії – продовження навчання, складання певних іспитів чи отримання освітнього документа.

 «Це дає можливість мешканцям таких територій продовжити навчання в українських освітніх закладах або отримати певний освітньо-кваліфікаційний рівень. Перелік освітніх закладів, які проводитимуть таку атестацію, визначатиме уряд, як і перелік спеціальностей (професій), за якими проведення атестації не допускається», – мовиться у повідомленні пресслужби Представництва президента.

Сьогодні, 23 серпня, цю законодавчу ініціативу підтримало Мінреінтеграції. Зокрема, у повідомленні вказується, що цей документ про освіту на ТОТ – «турбота про майбутнє звільнених територій». І що саме про йдеться у зверненні низки громадських організацій до народних депутатів.

«Необхідність ухвалення цього законопроєкту зумовлена тим, що після 2014 року наші громадяни на ТОТ не мають доступу до української освіти. Натомість змушені продовжувати навчання й отримувати документи окупанта. Законопроєкт дозволить запровадити механізм атестації здобутих на ТОТ знань без визнання атестатів чи дипломів про освіту. Крім того, дасть змогу працевлаштуватися та залучати молодь зі звільнених територій до відбудови», – ідеться в повідомленні.

Також Мінреінтеграції закликало парламентаріїв посприяти в ухваленні цього законопроєкту.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.