СБУ проводить обшуки в офісах компанії Медведчука (деталі)

Слідчі дії проходять у Києві та Дніпрі

Про це повідомляє Служба безпеки України, передають Вчасні Новини.

Подробиці. СБУ проводить обшуки в офісах організації Медведчука «Український вибір-Право народу». До 2016 організація була відома, як громадський рух «Український вибір». Лідером партії є кум президента РФ Володимира Путіна, представник партії ОПЗЖ Віктор Медведчук.

«Слідчі СБ України продовжують досудове розслідування щодо дій представників громадської організації «Український Вибір». Вони обґрунтовано підозрюються у сприянні у 2014 році проведенню незаконного референдуму і виборів у тимчасово анексованих АР Крим та Севастополі», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що учасники ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір» під час анексії півострова та у подальшому активно підтримували окупаційні органи влади.

«Вони стали представниками незаконних виборчих комісій і дільниць, брали участь у діяльності незаконного збройного формування «Самооборона Криму». Учасники НЗФ здійснювали незаконне переслідування українських активістів, захоплення адміністративних будівель органів влади України», – йдеться в повідомленні.

У СБУ вказують, що організатори ГО імітували ліквідацію 210 осередків на території окупованого півострова. Документів до Мінюсту України не подавалось. Організація продовжувала проводити у Криму діяльність на шкоду державній безпеці України.

«Лише у 2017 році припинення діяльності осередків «Українського вибору» у Криму було оформлено згідно з чинним українським законодавством. За версією слідства, ці факти можуть свідчити про створення уявної непричетності керівництва ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір – Право народу» до протиправної діяльності її осередків на території АР Крим», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що слідчі СБУ під час досудового розслідування отримали беззаперечні докази, що керівництво і представники ГО брали участь в організації та проведенні незаконного референдуму і незаконних виборів на тимчасово окупованій території АР Крим та Севастополя після тимчасової анексії півострова РФ. За попередньою версією слідства, вони також причетні до вчинення інших злочинних дій.

«Слідчі СБ України проводять слідчі дії у межах розпочатого кримінального провадження за ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення учасникам про підозри за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст 111 (державна зрада)», – повідомили в СБУ.

Джерело «Цензор.НЕТ» у правоохоронних органах зазначає, що є підстави вважати, що керівництво «Українського вибору-Право народу», яке знаходиться у Києві, продовжує координувати діяльність її членів в АР Крим. При цьому публічно намагається відмежуватися від незаконних дій своїх колег на півострові.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.