Відключення від SWIFT і відмова від «Північного потоку»: ЄП готує нові санкції проти РФ

Європарламент

Заходи впливу можуть бути застосовані в разі, якщо Росія «не припинить ескалацію конфлікту на південному сході України». Росія вже готується і каже про створення власної системи SWIFT.

Про це йдеться в проекті резолюції, опублікованому на сайті Європарламенту, передають Вчасні Новини.

Подробиці. Сьогодні, 29 квітня, в Європарламенті відбудеться голосування за проект резолюції, в якій передбачені заходи впливу на Росію в разі, «якщо вона не припинить ескалацію конфлікту на південному сході України».

У тексті оприлюдненого документа міститься заклик до Росії припинити «практику невиправданого нарощування військових сил для створення загроз сусідам».

«Європарламент висловлює жаль через поточний стан відносин ЄС з Росією, викликаний агресією Росії і триваючою дестабілізацією в Україні, ворожій поведінці щодо країн-членів ЄС», – йдеться в проекті резолюції.

Європарламент закликає документом владу країн ЄС відключити Росію від системи банківських платежів SWIFT, зупинити реалізацію проекту «Північний потік-2», запустити режим санкцій за корупційні злочини та включити в них «російських олігархів», відмовитися від російської нафти і газу «в разі продовження агресії в Україні».

Резолюція Європарламенту є рекомендацією для країн Євросоюзу і не обов’язкова до виконання.

Водночас Росія готується до того, що санкції можуть бути застосовані. Сьогодні міністр закордонних справ Сергій Лавров в інтерв’ю «РИА Новости» заявив, що у Росії є база для створення аналога платіжної системи SWIFT.

«І я переконаний, що і уряд, і Центральний банк повинні робити все, щоб ця база була надійна та гарантувала повну незалежність і гарантію від збитків, яких хтось нам може постаратися додатково нанести», – заявив Лавров.

Нагадаємо. Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав країни Євросоюзу розглянути можливість відключення Росії від міжнародної системи передачі міжбанківських платежів SWIFT.